Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2624
mod_vvisit_counterWczoraj3806
mod_vvisit_counterW tygodniu2624
mod_vvisit_counterTydzień temu29064
mod_vvisit_counterW miesiącu23572
mod_vvisit_counterMiesiąc temu145563
mod_vvisit_counterRazem5630721

Online: 45
Twoje IP: 35.168.111.204
,
Dzisiaj mamy: Lip 06, 2020

02
Kwi
2020
Polskie Radio Dzieciom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Kasprzak   

logo radioChciałabym przedstawić propozycję, a tym samym zachęcić do korzystania z oferty  Polskiego Radia Dzieciom, które obchodzi właśnie 5 urodziny. Z tej okazji w najbliższych kilku dniach, w urodzinowym programie znajdą się konkursy, koncerty oraz prezenty. Słuchacze będą mogli wziąć aktywny udział w atrakcjach, telefonicznie lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ten sposób stacja przyłącza się do akcji „Zostań w domu” i zachęca do słuchania audycji, przez darmową aplikację mobilną, Internet i odbiorniki DAB+. Polskie Radio Dzieciom oferuje codziennie od 7.00 do 21.00 bajki, audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i kreatywność dzieci. Wieczorem można usłyszeć audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych, z udziałem ekspertów i wybitnych twórców. W Internecie dostępna jest szczegółowa ramówka z planem dnia. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.polskieradiodzieciom.pl.

Serdecznie pozdrawiam Gabriela Kasprzak

 
30
Mar
2020
Kiermasz charytatywny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Pasek   
img 01Rada Rodziców SP 20 organizowała kiermasz charytatywny, który nie odbył się przez COVID - 19 i zamknięcie szkoły. Pragnę poinformować,że koronawirus nie zatrzymał naszych działań, bo dzieci w potrzebie takie jak Aruś nie mogą czekać.
Dziękuję Anecie Czarnockiej-Kanik za piękne zdjęcia, Agacie Rajwa za bajeczne rzeczy na kiermasz. Udało nam się uzbierać na leczenie, obecnie zbieramy na rehabilitację. Wszystkie cudeńka można wylicytować na licytacje dla Arka - Zapraszam serdecznie :)
 
Więcej…
 
27
Mar
2020
BEZPIECZNA PRACA Z KOMPUTEREM I W INTERNECIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń, w tym związanych z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych, jest jednym z podstawowych zadań systemu oświaty.

Szkoły i placówki, zapewniając uczniom dostęp do internetu, są zobowiązane podejmować działania zabezpieczające uczniów przed dostępem do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju.

W przypadku konieczności pracy zdalnej, zapewnienie bezpieczeństwa uczniów pozostających w domu spoczywa na ich rodzicach. Są oni także odpowiedzialni za potencjalne szkody, jakie mogą spowodować ich dzieci za pośrednictwem internetu innym osobom.

Poniżej znajdą Państwo wybrane, możliwe zagrożenia, na które należy zwrócić uwagę.

Więcej…
 
23
Mar
2020
Pomysły na kreatywne zabawy w domu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Kasprzak   

nakretkiDrodzy rodzice!

W tym dla nas wszystkich trudnym czasie zachęcamy do oderwania się od codziennych obowiązków i trosk. Wspólne chwile spędzone w domu ze swoimi pociechami, zwłaszcza teraz są bezcenne. Kreatywne zabawy to doskonała inwestycja w rozwój dziecka, ale również okazja do pogłębiania wzajemnej więzi. Wystarczy włączyć do zabawy przedmioty codziennego użytku np. mąkę, ziarna, plastikowe nakrętki, gazety, kubki, włóczki. Proponuję, aby dziecko założyło ZESZYT AKTYWNOŚCI, w którym zapisze lub przedstawi za pomocą rysunku, zabawy, które sprawiły mu najwięcej radości. Każdy kto założy taki zeszyt, po powrocie do szkoły otrzyma NAGRODĘJ Propozycje zabaw umieszczone są w zakładce ŚWIETLICA. Życzymy udanej zabawy!

 
22
Mar
2020
"Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Nowosada - Micek   

kapsuła czasu-980x700Kochani, kolejna propozycja dla Was, tym razem znalezione w sieci

 

                Zachęcam wszystkich do udziału w konkursie plastyczno-literackim pt: „Serce kapsuły czasu”. W tym trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest potrzeba izolacji i pozostania w domach. Fundacja TworzyMY Kraków pragnie wesprzeć rodziców, którzy w najlepszy sposób chcą kreatywnie zająć czas swoich pociech. Dlatego proponujemy aby dzieci przygotowały prace plastyczne lub literackie opowiadające o tym jak wyobrażają sobie świat w 2120 roku. Wszystkie prace, które dotrą do Fundacji za pomocą poczty e-mail, zostaną zamknięte w przygotowywanej kapsule czasu.

Zadanie konkursowe brzmi:
"Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?"

Jak wziąć udział w konkursie?

Więcej…
 
17
Mar
2020
Świetliczaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Nowosada - Micek   

swietlicaKochane Świetliczaki „#siedzenachacie kreatywnie” to moja propozycja na ten czas. Polega na tym, że każdy, oczywiście chętny (czyli pewnie wszyscy:) wykonuje w domu (bo gdzieby indziej, WSZYSCY SIEDZIMY W DOMU), pracę. Prace mogą być plastyczne, techniczne, literackie, informatyczne i wszystko co jeszcze wymyślicie. Mają być piękne, ciekawe, zaskakujące. Wykorzystujemy wszystko co mamy teraz w domu pod ręką, nie wysyłamy nikogo do sklepu. Można wykorzystać surowce wtórne, np. korki, rolki po papierze (z którego ostatnio robiliśmy zapasy). Patyczki, kamyczki znalezione na spacerze (można wychodzić, ale z dala od ludzi w gronie najbliższych, do lasu). Można napisać książkę, mały tomik poezji (1dzień=1wiersz). Jeżeli ktoś chce tylko malować to nie jeden rysunek a małą galerię rysunku. Można zilustrować lekturę szkolną, stworzyć komiks. Można tworzyć rodzinnie - to do Mai i Mikołaja, Mai i Adasia, Nel i Mikołaja, Natalii i Tomka, Dawida i Milenki, Mikołaja i Gosi. Można wszystko, włóżcie w to swoje serce. Z Waszej twórczości zrobimy po powrocie do szkoły wystawę, najlepsze prace zostaną nagrodzone. Pozdrawiam Was serdecznie, zdrowia życzę i pamiętajcie: siedzimy w domu!!!

 
11
Mar
2020
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Langosz   

Szanowni Rodzice.

Informuję, że od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dzieci w tym czasie przebywają w domu.

W czwartek (12.03) i piątek (13.03) odbędą się w szkole zajęcia opiekuńcze dla tych uczniów, którzy nie mogą zostać w domu. Od poniedziałku (16.03) nie będzie dla uczniów żadnych zajęć.

Przypominam, że rodzicowi dziecka do 8 roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

Dyrektor szkoły

Barbara Langosz

 
10
Mar
2020
Sukcesy w Wojewódzkich Zawodach Łyżwiarskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki   

lodDziś na lodowisku „Jastor” rozegrano Wojewódzkie Zawody Łyżwiarskie, wchodzące w skład Współzawodnictwa Sportowego Szkół. W ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodsi) naszą szkołę reprezentowali dziewczęta i chłopcy.

Wśród 10 szkół z całego województwa nasze uczennice zajęły VII lokatę. W rywalizacji chłopców, gdzie startowało 9 szkół zdobyliśmy srebrny medal.
W najbliższy czwartek, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, udział w zawodach wezmą starsi uczniowie roczników z 2005/2006.
Skład dziewcząt: Oliwia Gajda, Maja Matusik, Julia Wojtczak, Blanka Woźniak, Hanna Onak.
Skład chłopców: Filip Wojciechowski, Mikołaj Osiadły, Adam Leśniok, Jakub Czyż.

Gratulujemy!

 
10
Mar
2020
Profilaktyka - jak zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W związku z pojawieniem się w naszym regionie przypadków zakażenia wirusem 2019-nCoV, Państwowy Zakład Higieny dzieli się prostymi wskazówkami pozwalającymi zminimalizować ryzyko zarażenia. Zalecane czynności w większości przypadków nie odbiegają od przestrzegania podstawowych zasad higieny osobistej.

Koronawirus 2019-nCoV powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania czy mówienia.

Umyj ręce:
- po kaszlu lub kichaniu,
- podczas opieki nad chorym,
- przed, w trakcie i po przygotowaniu posiłku,
- przed jedzeniem,
- po skorzystaniu z toalety,
- kiedy ręce są widocznie zabrudzone,
- po pracy ze zwierzętami lub odpadami zwierzęcymi.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 12

Procedury bezpieczeństwa

Projekt unijny

  • An Image Slideshow

Egzamin ósmoklasisty

LogowanieSponsorzy i Partnerzy

Zdalna Szkoła - projekt