Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj70
mod_vvisit_counterWczoraj3295
mod_vvisit_counterW tygodniu9420
mod_vvisit_counterTydzień temu24217
mod_vvisit_counterW miesiącu73183
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4610467

Online: 37
Twoje IP: 3.228.24.192
,
Dzisiaj mamy: Paź 23, 2019

Karol Gajda PDF Drukuj Email
Wtorek, 29 Maj 2012 13:28

karol2Karol Gajda był uczniem naszej szkoły w latach 1998-2004, a jednocześnie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jastrzębiu-Zdroju. Naukę gry na puzonie kontynuował w Bielsku-Białej w klasie prof. Zdzisława Stolarczyka. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich m.in. w Niemczech, we Włoszech i USA. W grudniu 2009 został finalistą konkursu „Młody Muzyk Roku”. „Idealny ambasador puzonu” i „Karol to bardzo dobre imię dla artysty” - to opinie członków jury. Karol Gajda był wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i laureatem wielu międzynarodowych konkursów. Od 2011r. jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie. W ramach programu „Uczenie się przez całe życie” - Erasmus obecnie studiuje w Hanowerze. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i zagranicą.

W listopadzie 2011 roku odbył się 22 Międzynarodowy Konkurs w miejscowości Porcia (północno-wschodnia część Włoch) o nazwie "Citta di Porcia". Jest to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów dla puzonistów w Europie. Karol Gajda okazał się najlepszym puzonistą spośród 59 z kilkunastu krajów i zdobył I miejsce.

Karol został zapamiętany przez uczących go nauczycieli jako bardzo sympatyczny uczeń. Może być przykładem dla tych, którzy marzą o wielkiej karierze i niekoniecznie musi to być kariera hokeisty. W naszej szkole jest także miejsce dla uczniów utalentowanych artystycznie.

 

 

 

 

 

 

 

Karol chętnie angażował się w życie szkolne. Gdy w ramach wymiany maskotek do Polski zawitał Diabeł Tasmański z Australii, Karol zaprosił go na lekcję do szkoły muzycznej i uwiecznił ten dzień w Dzienniku Podróży Taza. Koledzy i koleżanki z klasy do dzisiaj zapewne pamiętają lekcję języka angielskiego, którą poprowadził Karol wspólnie z Luizą Kaczmarczyk. Tematem lekcji była oczywiście muzyka, a przy okazji wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu przyszłego mistrza.

 

karol