Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj341
mod_vvisit_counterWczoraj3295
mod_vvisit_counterW tygodniu6885
mod_vvisit_counterTydzień temu23719
mod_vvisit_counterW miesiącu73454
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4610738

Online: 43
Twoje IP: 3.228.24.192
,
Dzisiaj mamy: Paź 23, 2019

25
Wrz
2012
Europejskie Dni Ptaków 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Pacan   

 

6-7 października 2012

Europejskie Dni Ptaków 2012

 

132

 

 

W pierwszy weekend października (6-7.10) będziemy świętować już 20 edycję Europejskich Dni Ptaków. To międzynarodowe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do wyjścia w teren i przyjrzenie się wielkiemu spektaklowi przyrody, jakim jest jesienna wędrówka ptaków.

Ptakiem Europejskich Dni Ptaków 2012 jest czajka .

Włącz się w obchody największego międzynarodowego święta ptaków i ludzi!

Cel akcji

Obserwacja ptaków w czasie ich jesiennej wędrówki przez kontynent europejski z terenów lęgowych na zimowiska. Zebranie danych z terenu Polski i wymiana informacji z organizatorami akcji w innych krajach Europy. Cel edukacyjny to zwrócenie powszechnej uwagi na bogactwo gatunków ptaków wokół nas, a co się z tym wiąże, różnorodność środowisk, jakie są im potrzebne do życia.

Główne założenia

Uczestnicy rejestrują swoje obserwacje na specjalnych formularzach i przekazują je ogólnopolskiemu koordynatorowi w OTOP. Już w niedzielny wieczór dane z Polski trafiają do europejskiego centrum koordynacyjnego w ramach Rapid Information Action (RIA), czyli akcji szybkiego przekazania informacji przez krajowych koordynatorów. Centrum co roku znajduje się w innym z krajów partnerskich BirdLife International.