Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1515
mod_vvisit_counterWczoraj3090
mod_vvisit_counterW tygodniu14093
mod_vvisit_counterTydzień temu21119
mod_vvisit_counterW miesiącu38078
mod_vvisit_counterMiesiąc temu91432
mod_vvisit_counterRazem4767010

Online: 52
Twoje IP: 3.215.182.36
,
Dzisiaj mamy: Gru 13, 2019

11
Sty
2013
Jesteśmy na EduTubie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   

Nasze Święto Korczaka już na EduTubie!
Rok Janusza Korczaka za nami. Zakończyliśmy realizację projektu ELEMENTARZ KORCZAKA prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. O naszych działaniach można już przeczytać na ogólnopolskiej platformie edukacyjnej EduTuba www.edutuba.pl/dokument?id=20113
Święto Korczaka w naszej szkole przebiegało pod znakiem konkursów, które odbyły się na dwóch poziomach edukacyjnych: dla gimnazjalistów [Who was Korczak? Kim był Korczak? Na stronie naszej szkoły] i uczniów SP. W przygotowanie i przeprowadzenie obu tych konkursów zaangażowały się gimnazjalistki: Justyna Siwanowicz, Aleksandra Tkocz i Patrycja Skrzypiec.
Uczniowie szkoły podstawowej zmierzyli się z konkursowymi zadaniami w trzyosobowych zespołach. Wykazali się bardzo dobrą znajomością biografii, twórczości i metod pedagogicznych Starego Doktora. Zaimponowali Szanownemu Jury znajomością Konwencji o Prawach Dziecka i pojęć związanych z demokracją oraz ...talentem aktorskim i kreatywnością.
Pierwsze miejsce zdobył zespół klasy IV b [Emilia Szulc, Szymon Bykowski, Piotr Muchowski]. Drugie miejsce zajął zespół klasy VI a [Anna Bac, Magdalena Cichy, Błażej Serwotka], a trzecie zespół klasy V b [Mikołaj Stefański, Sebastian Kucharczyk, Grzegorz Benc]. Nagrody dla uczniów ufundowali nauczyciele naszej szkoły, a słodycze na konkurs dla szkoły podstawowej i gimnazjum – Pan Tadeusz Markiewicz. Serdecznie dziękujemy!!!
Dziękujemy również Radnemu Tadeuszowi Markiewiczowi, ks. Pawłowi Kaczmarczykowi i Pani Pedagog, Agnieszce Kaczmarskiej za pracę w jury.

Wszystkim, którzy tak życzliwie wspierali nasze działania w ramach realizacji projektu, dziękujemy z całego serca.
Renata Miler, Krystyna Szczęsny