Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj98
mod_vvisit_counterWczoraj3661
mod_vvisit_counterW tygodniu11794
mod_vvisit_counterTydzień temu29320
mod_vvisit_counterW miesiącu28936
mod_vvisit_counterMiesiąc temu145563
mod_vvisit_counterRazem5636085

Online: 43
Twoje IP: 3.81.28.10
,
Dzisiaj mamy: Lip 08, 2020

04
Kwi
2013
Sprawozdanie z akcji przedświątecznej zbiórki pieniędzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

Wolontariusze naszej szkoły – już po raz piąty – włączyli się w pomoc dzieciom skrzywdzonym przez los i zaangażowali się w sprzedaż baśniowych zapałek w sklepie E.Leclerc. Akcja ta odbyła się w piątek, w sobotę i w niedzielę (22, 23 i 24 marca 2013 roku).

Oto nasi wolontariusze:
1) Michał Dziuba – 5a
2) Denis Słomiński – 5a
3) Sebastian Jendrzejowski – 5a
4) Patryk Warzybok - 5a
5) Marlena Czarnecka – 6b
6) Kamil Ciesielski – 6b
7) Kacper Kluk - 6b
8) Karolina Kijas – IIIa G
9) Paulina Niemczyk – IIIa G
10) Paulina Juszczakiewicz – IIIa G
11) Aleksander Kamiński – IIIa G

Wolontariuszami opiekowała się pani Magdalena Kalisiak.

 

 

„Dziewczynka z zapałkami” to jedna z najsmutniejszych bajek świata, to także nazwa Fundacji z Łodzi, która przypomina, że takie biedne, samotne i niechciane dzieci są również wśród nas, a nie tylko w bajkach. Im też trzeba pomóc poprzez kupno pudełka zapałek, dzięki temu wiele biednych dzieci będzie mogło zjeść ciepły posiłek, czy wyjechać na wakacje.

Podopieczni Fundacji są zaopatrywani również w najpotrzebniejsze rzeczy - podręczniki, zeszyty, plecaki, odzież, przybory codziennego użytku.

Wielu z nich nie ma najmniejszej szansy na doświadczenie podobnych atrakcji, jakie dla większości dzieci w naszym kraju są zwykle dostępne. Dla nich pracownicy Fundacji organizują czas wolny, animują spektakle uliczne, happeningi, przeprowadzają warsztaty teatralne i plastyczne, zachęcają do poznawania różnych form aktywności intelektualnej i fizycznej.

Akcja polegała na zbieraniu pieniędzy w sklepach, ponadto wolontariusze każdemu klientowi pakowali zakupione artykuły. Za ofiarowany datek na rzecz ubogich dzieci Śląska, wolontariusze wręczali symboliczne zapałki. Cała akcja trwała trzy dni weekendowe w godzinach od 11:00 do 16:00. Grupa wolontariuszy zmieniała się co trzy godziny. Po trzygodzinnej akcji organizatorka przygotowywała dla nich mały poczęstunek.

Większość z wolontariuszy po raz pierwszy uczestniczyła w takiej akcji. Było to dla nich nowe doświadczenie, a przy okazji możliwość poznania dzieci z innych szkół naszego miasta, które tak jak oni służyli swoją osobą, by nieść pomoc potrzebującym dzieciom.

Kochani! Dziękuję po raz kolejny za Wasze zaangażowanie, ponieważ zawsze - gdy jest taka potrzeba - mogę na Was polegać! :)

Opiekun wolontariatu szkolnego

Agnieszka Kaczmarska