Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1884
mod_vvisit_counterWczoraj3051
mod_vvisit_counterW tygodniu14809
mod_vvisit_counterTydzień temu22176
mod_vvisit_counterW miesiącu67239
mod_vvisit_counterMiesiąc temu100216
mod_vvisit_counterRazem4704739

Online: 41
Twoje IP: 35.173.234.140
,
Dzisiaj mamy: Lis 22, 2019

VIRTUAL EDEN – Drugie życie projektu. PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Wrzesień 2013 19:54

STAR PROJECTS

 

W latach 2009-2011 zrealizowaliśmy w naszej szkole dwa projekty Programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół. Projekt realizowany we współpracy ze szkołami: czeską, węgierską i rumuńską został bardzo wysoko oceniony i otrzymał tytuł Przykładu Dobrej Praktyki, czyli STAR PROJECTS. Został także umieszczony w bazie European Shared Treasure.

W roku 2013 kończy się pierwszy etap unijnego  programu edukacyjnego. Była to okazja, aby zaprosić polskich koordynatorów najlepszych projektów na spotkanie z członkami Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie” oraz przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej, które odbyło się w dniach 12-13 września 2013 roku, w Centrum Konferencyjnym w Miedzeszynie (Warszawa).

Pani Danuta Radomska-Filipek, koordynatorka projektów Comenius zaprezentowała projekt Virtual Eden, który promował naszą szkołę i miasto Jastrzębie-Zdrój. Mówiła także o jego trwałych rezultatach: o wyposażeniu szkoły w nowoczesny sprzęt, Kąciku Comeniusa, nawiązanych partnerskich stosunkach, posadzonych drzewka w Alei Comeniusa. (Pani Julia Karasz z węgierskiej szkoły pisała pracę na studiach podyplomowych na temat naszej współpracy.)

Podczas spotkania w Miedzeszynie pani Radomska-Filipek wzięła udział w warsztatach dotyczących pozytywnego wpływu środowiska lokalnego na realizację projektu. Koordynatorzy najlepszych w Polsce projektów wymieniali się doświadczeniami i dyskutowali jakie warunki muszą być spełnione, aby projekt odniósł sukces. Kierujący dyskusją zwrócili uwagę na potrzebę identyfikowania ryzyka i na sposoby radzenia sobie z trudnościami, monitorowanie jakością, zarządzanie czasem i budżetem.

Wszyscy koordynatorzy z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie przez Unię Europejską kolejnego etapu programu Partnerskie Projekty Szkół. Wymieniliśmy się adresami e-mailowymi i w ten sposób powstała sieć koordynatorów STAR PROJECTS.

Relacja z warsztatów ukazała się na stronie Agencji Narodowej :

 

http://www.comenius.org.pl/aktualnosci-akcyjne/pps/drugie-zycie-projektow-efekty-wspolpracy-europejskiej-w-kontekscie-polskiej-

4-DSCN0510

28 koordynatorów projektów Comenius z całej Polski.

1-DSCN0475

 

2-DSCN0483

 

3-DSCN0476

5-DSCN0455

6-DSCN0457

7-DSCN0478

8-DSCN0485

Aparat fotograficzny zakupiony z grantu służy do utrwalania wydarzeń związanych z Comeniusem  oraz tych, które mogą być w przyszłości wykorzystane przy projektach międzynarodowych.