mod_vvisit_counterW tygodniu19535

ABSOLWENCI PDF Drukuj Email
Środa, 02 Październik 2013 09:08

KAROL CHUDZIK i ADAM KOŚCIELNIAK

23 września odwiedzili szkołę dwaj nasi absolwenci – Karol Chudzik i Adam Kościelniak. Obecnie Karol studiuje ratownictwo medyczne, a Adam prawo. Bardzo mile wspominają pobyt w szkole. Często też odwiedzają swoje byłe nauczycielki. Zauważają ogromne zmiany jakie zachodzą w budynku szkolnym od czasu, gdy to oni byli tu uczniami. Szkoła pięknieje z każdą ich wizytą. W pracowni języka angielskiego Adam i Karol przekonywali obecnych uczniów, że warto uczyć się angielskiego. Sami mieli już okazje wykorzystać swoje umiejętności podczas wycieczek zagranicznych i wakacyjnej pracy.

W roku szkolnym 2004/2005 Karol i Adam byli uczniami klasy 6C. Najbardziej utkwiła im wymiana maskotek z kanadyjską szkołą. Ponieważ nikt z obecnych uczniów nie pamięta tamtych wydarzeń, przypomnijmy, że nauczycielka języka angielskiego Danuta Radomska-Filipek nawiązała kontakt z nauczycielką języka angielskiego w francuskojęzycznej szkole Ecole Henri Bergeron, Winnipeg, Kanada. Nauczycielki uzgodniły, że uczniowie prześlą swoim partnerom maskotki z dzienniczkami. Zadaniem maskotek było opisywanie pobytu za granicą. Po powrocie do swoich domów właściciele maskotek mieli sprawozdanie, co jego pupil robił. Sporo dowiedzieliśmy się o Kanadzie i codziennym życiu jej mieszkańców. Okazuje się, że wymiana maskotek jest jednym z sympatyczniejszych wspomnień z lat szkolnych.

14-DSCN0785