Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1521
mod_vvisit_counterWczoraj3678
mod_vvisit_counterW tygodniu7959
mod_vvisit_counterTydzień temu18240
mod_vvisit_counterW miesiącu45815
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4315380

Online: 65
Twoje IP: 34.229.24.100
,
Dzisiaj mamy: Lip 17, 2019

03
Gru
2013
Wyjście wolontariuszy do Ogniska Wychowawczego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

27 listopada 2013 r. czterech wolontariuszy z naszej szkoły (Klaudia Sujewicz z Ia, Błażej Serwotka z Ia, Paulina Żurkowska z Ia oraz Patrycja Hola z IIIa) wraz z opiekunem wolontariatu szkolnego p. Agnieszką Kaczmarską wybrało się do "Zespołu Ognisk Wychowawczych" przy ul. Opolskiej.

Znajdują się tu dzieci w wieku od 3 do 13 lat, które trafiły do tutejszego Ogniska z rodzin dysfunkcyjnych, w których są trudne warunki materialne lub występuje przemoc. Jednak dzieci te nawet na chwilę nie pokazały nam, że ich życie różni się czymś od naszego. Na ich twarzach od razu spostrzegliśmy uśmiech i ciepło, które ich otaczało. Ich sposób bycia jest niezwykle bezpośredni. Ich temperament szybko nas również "zaraził". Usiedliśmy wspólnie w kółku, bawiąc się w różne ciekawe gry. Czas bardzo szybko nam minął i musieliśmy już wracać do domów. Miłym zaskoczeniem dla nas było to, jak usłyszeliśmy od 5-7 letnich maluszków, że chcą, abyśmy ich znów niedługo odwiedzili. Więc nic nam nie pozostało, jak na kolejnym szkoleniu wolontariuszy z opiekunem, zaplanować wizytę w Ognisku :).

Zachęcamy również innych uczniów, aby wybrali się z nami w to miejsce, by móc zobaczyć uśmiech na twarzach u tych dzieci, gdy nas kolejny raz zobaczą.