Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2094
mod_vvisit_counterWczoraj3291
mod_vvisit_counterW tygodniu17963
mod_vvisit_counterTydzień temu21119
mod_vvisit_counterW miesiącu41948
mod_vvisit_counterMiesiąc temu91432
mod_vvisit_counterRazem4770880

Online: 49
Twoje IP: 3.226.243.226
,
Dzisiaj mamy: Gru 14, 2019

02
Cze
2014
Zielona szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Pacan   

KLASY III PRZEBYWAJĄCE NA ZIELONEJ SZKOLE W KOTLINIE KŁODZKIEJ

BARDZO CIEPŁO POZDRAWIAJĄ DYREKCJĘ, NAUCZYCIELI, KOLEŻANKI I KOLEGÓW.

DSCN0059aa

I dzień -  Kopalnia złota w Złotym Stoku.

 

Zwiedzanie kopalni złota rozpoczęliśmy od Sztolni Gertrudy. Podczas całej trasy słuchaliśmy bardzo ciekawych opowiadań  przewodnika. Dowiedzieliśmy się, że ostatecznym produktem kopalni było nie tylko złoto, ale również arszenik. Zobaczyliśmy wagonik którym transportowano urobek, laboratoryjny piec do wytopu złota, zjeżdżalnię dla dzieci, a na koniec kolekcję tablic. W czasie wycieczki zobaczyliśmy też gnoma - człowieka karła, który przechadzał się po kopalnianych chodnikach, oświetlając nam drogę. Po wyjściu z kopalni przewodnik zaprowadził nas do pobliskiej Sztolni Czarnej. Zeszliśmy po metalowych schodach siedem pięter w dół, potem jeszcze pokonaliśmy kilkanaście metrów wydrążonym chodnikiem i ujrzeliśmy największy podziemny wodospad w Polsce. Następnym miejscem zwiedzania było muzeum  minerałów, wypłukiwanie złota z piasku. Dzień zakończyliśmy wspólną zabawą w pensjonacie „Granada”.