Twoje IP: 35.175.133.127

Zielona szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Pacan

KLASY III PRZEBYWAJĄCE NA ZIELONEJ SZKOLE W KOTLINIE KŁODZKIEJ

BARDZO CIEPŁO POZDRAWIAJĄ DYREKCJĘ, NAUCZYCIELI, KOLEŻANKI I KOLEGÓW.

DSCN0059aa

I dzień -  Kopalnia złota w Złotym Stoku.

Zwiedzanie kopalni złota rozpoczęliśmy od Sztolni Gertrudy. Podczas całej trasy słuchaliśmy bardzo ciekawych opowiadań  przewodnika. Dowiedzieliśmy się, że ostatecznym produktem kopalni było nie tylko złoto, ale również arszenik. Zobaczyliśmy wagonik którym transportowano urobek, laboratoryjny piec do wytopu złota, zjeżdżalnię dla dzieci, a na koniec kolekcję tablic. W czasie wycieczki zobaczyliśmy też gnoma - człowieka karła, który przechadzał się po kopalnianych chodnikach, oświetlając nam drogę. Po wyjściu z kopalni przewodnik zaprowadził nas do pobliskiej Sztolni Czarnej. Zeszliśmy po metalowych schodach siedem pięter w dół, potem jeszcze pokonaliśmy kilkanaście metrów wydrążonym chodnikiem i ujrzeliśmy największy podziemny wodospad w Polsce. Następnym miejscem zwiedzania było muzeum  minerałów, wypłukiwanie złota z piasku. Dzień zakończyliśmy wspólną zabawą w pensjonacie „Granada”.