mod_vvisit_counterDzisiaj2055

Dzisiaj mamy: Wrz 15, 2019

Cze
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek

Ochrona naturalnego środowiska to postawa, którą propagują wszyscy nauczyciele, ale szczególnie pani Dorota Bańka, nauczycielka przyrody.

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcji zbierania makulatury. W ten sposób dbają o to, aby jak najmniej drzew było przeznaczanych na produkcję papieru. Oprócz makulatury, uczniowie zbierają także puszki i zużyte baterie, co z przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Innym cennym surowcem wtórnym są plastikowe nakrętki. Uzyskane ze sprzedaży fundusze przeznaczane są na zakup wyposażenia sal lekcyjnych (np. na gry planszowe, materiały plastyczne, książki do biblioteki klasowej w młodszych klasach) oraz pomoc w rehabilitacji naszej byłej uczennicy Kasi B. Nie mniej cennym rezultatem akcji „Makulatura” jest wyrobienie postawy sprzyjającej ochronie środowiska naturalnego. Uczniowie od najmłodszych lat stają się świadomymi ekologami.

Najbardziej zaangażowani w akcję uczniowie w przyszłym roku szkolnym pojadą na specjalnie dla nich zorganizowaną wycieczkę. Są to: Hubert Dyrszka, Jakub Szmuk, Klaudia Sujewicz, Sebastian Chmiel, Krystian Albrecht i Dominik Kłopotek.

Fotoreportaż z ładowania surowców wtórnych: Małgosia Bańkowska.