Twoje IP: 3.226.243.130

Sty
Jeden z Dziesięciu w Świecie Legend Polskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator

image01327 stycznia 2015 r. w Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się konkurs literacki „Jeden z Dziesięciu w Świecie Legend Polskich”.

Konkurs ten był skierowany do uczniów szkoły podstawowej. Nadrzędnym celem przeprowadzenia konkursu była popularyzacja literatury polskiej wśród uczniów, przybliżenie im podań polskich tworzących dwa cykle: wielkopolski (związany z Popielem i Piastem) oraz małopolski (związany z Krakiem i Wandą), a także kształtowanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, prezentacja umiejętności uczniów, mobilizowanie ich do samodzielnej pracy.

Poziom konkursu był wysoki. Dla laureatów przewidziane zostały nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez MBP w Jastrzębiu-Zdroju oraz przez panią Elżbietę Albrecht.

Autorki i organizatorki konkursu mają nadzieję, że zarówno chwile spędzone z lekturą „Legend i podań polskich”, jak i konkurs dostarczyły uczestnikom wielu emocji.

Wyróżnieni i nagrodzeni zostali następujący uczniowie: Amelia Albrecht, Krystian Albrecht, Zuzanna Dzioba, Klaudia Kojs, Zofia Postel, Dominik Smolarczyk.