Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3046
mod_vvisit_counterWczoraj4229
mod_vvisit_counterW tygodniu7275
mod_vvisit_counterTydzień temu29064
mod_vvisit_counterW miesiącu28223
mod_vvisit_counterMiesiąc temu145563
mod_vvisit_counterRazem5635372

Online: 45
Twoje IP: 3.235.239.156
,
Dzisiaj mamy: Lip 07, 2020

11
Lut
2015
„Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” – uroczystość pasowania na ucznia klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Woźniak   

1W dniu 27 stycznia w Szkole Podstawowej nr 20 im. Henryka Jordana odbyło się pasowanie na ucznia, podczas którego przyjęto w szeregi uczniowskie tegorocznych pierwszoklasistów. Oficjalne, uroczyste przyjęcie do szkolnego grona to piękna szkolna tradycja.

Pierwszoklasiści w galowych strojach zaprezentowali program artystyczny, w którym ukazali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Do programu artystycznego przygotowali wychowawcy klas pierwszych: 1A mgr Joanna Skubis, 1B mgr Dominika Woźniak, 1C mgr Maria Pacan, 1D mgr Agata Mizera-Kulas oraz nauczycielka muzyki, mgr Wioletta Żankowska. W organizację uroczystości zaangażował się chór szkolny oraz przedstawiciele samorządu. Wspaniałym występem uczniowie udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończeniu części artystycznej akademii nastąpiło uroczyste ślubowanie. W obecności pani Dyrektor Barbary Langosz i wszystkich zgromadzonych, dzieci z powagą złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Po uroczystym ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem, którego dokonała pani Henryka Krypczyk, inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój wraz z panią Dyrektor. Na koniec pan Tadeusz Markiewicz, Radny Miasta Jastrzębie-Zdrój, życzył uczniom wielu sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Symbolicznie każdej klasie pierwszej ofiarował upominek od Rady Osiedla Chrobrego. Do życzeń również włączyła się Rada Rodziców: przewodnicząca pani Elżbieta Albrecht i zastępca pani Agnieszka Bałazy, wręczając słodki poczęstunek. Na pochwałę również zasługują rodzice uczniów klas pierwszych. Wykazali się dużym zaangażowaniem i pomocą w organizacji całej uroczystości.

Niespodzianką, na którą wszyscy czekali, było po skończonej uroczystości oficjalne otwarcie szkolnego placu zabaw. Ksiądz proboszcz Marek Zientek poświęcił nowo powstały plac zabaw, a pani Dyrektor wraz z przedstawicielem Urzędu Miasta przecięli symboliczną wstęgę. Uczniowie z wielką radością weszli na plac zabaw, który z nastaniem cieplejszych, wiosennych dni z pewnością będzie optymalnie wykorzystywany. Teraz śmiało dzieci mogą zaśpiewać: „Hej ho pierwsza klaso”!