Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj250
mod_vvisit_counterWczoraj2907
mod_vvisit_counterW tygodniu3157
mod_vvisit_counterTydzień temu23132
mod_vvisit_counterW miesiącu97171
mod_vvisit_counterMiesiąc temu113420
mod_vvisit_counterRazem5162916

Online: 40
Twoje IP: 34.239.172.52
,
Dzisiaj mamy: Mar 31, 2020

24
Sty
2015
Ołówek dla Afryki PDF Drukuj Email

Ołówek-plakat-199x300

…Wystarczy zatrzymać się gdzieś w wiosce, miasteczku, a nawet po prostu w polu – od razu pojawi się gromada dzieci. Wszystkie nieopisanie oberwane. Koszuliny, porcięta w nieprawdopodobnych strzępach. Za jedyny majątek, za jedyne pożywienie mają małą tykwę z odrobiną wody. Każdy kawałek bułki czy banana zniknie pochłonięty w ułamku sekundy. Głód wśród tych dzieci jest czymś stałym, jest formą życia, drugą naturą. A jednak to, o co proszą, nie jest prośbą o chleb czy owoc, nie jest nawet prośbą o pieniądze. Proszą o ołówek. Ołówek kulkowy, cena 10 centów. Tak, ale skąd wziąć 10 centów? A oni wszyscy chcieliby chodzić do szkoły, chcieliby się uczyć…

                                                                                                                                           Ryszard Kapuściński

                                                                    „Heban”

 

 

Samorząd szkolny oraz szkolny koordynator akcji Anna Koprowska zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Ołówek dla Afryki". Akcja ma na celu zbiórkę ołówków, długopisów, kredek, mazaków, gumek i temperówek, które zostaną przekazane fundacji „Redemptoris Misio” a następnie wysłane do szkół działających przy misjach w Afryce. Nie bądźmy obojętni - jeden ołówek potrafi zdziałać więcej niż nam się wydaje. Dzięki niemu dziecko może pójść do szkoły, może się uczyć. Tylko wykształcenie może wyrwać afrykańskie dzieci z kręgu biedy i bezradności. Szkoła jest jak otwarcie drzwi do rozwoju i wolności, do innego, lepszego świata. Szkoła to najlepsza inwestycja w przyszłość tych dzieci. Na przybory czekamy do 22 lutego w bibliotece szkolnej, mamy nadzieję, że przygotowane na tę akcję pudełko zostanie wypełnione po brzegi waszą dobrocią i ofiarnością.