Twoje IP: 18.204.227.250

Mar
Sprawozdanie z akcji przedświątecznej zbiórki pieniędzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska

Wolontariusze naszej szkoły – już po raz ósmy – włączyli się w pomoc dzieciom skrzywdzonym przez los i zaangażowali się w sprzedaż "baśniowych zapałek" w sklepie E.Leclerc. Akcja ta odbyła się w piątek, w sobotę i w niedzielę (20, 21 i 22 marca 2015 roku).

Oto nasi wolontariusze:

1) Julia Benc – Va
2) Martyna Grobelska – Va
3) Kinga Bilich – Va
4) Kacper Żurkowski – VIb
5) Piotr Muchowski – VIb
6) Kamila Drozdek – Ic G9
7) Agnieszka Drozdek – IIa G9

Zebrana kwota przez naszych uczniów to 194,07

„Dziewczynka z zapałkami” to jedna z najsmutniejszych bajek świata, to także nazwa Fundacji z Łodzi, która przypomina, że takie biedne, samotne i niechciane dzieci są również wśród nas, a nie tylko w bajkach. Im też trzeba pomóc poprzez kupno pudełka zapałek, dzięki temu wiele biednych dzieci będzie mogło zjeść ciepły posiłek, czy wyjechać na wakacje. Podopieczni Fundacji są zaopatrywani również w najpotrzebniejsze rzeczy - podręczniki, zeszyty, plecaki, odzież, przybory codziennego użytku. Wielu z nich nie ma najmniejszej szansy na doświadczenie podobnych atrakcji, jakie dla większości dzieci w naszym kraju są zwykle dostępne.  Dla nich pracownicy Fundacji organizują czas wolny, animują spektakle uliczne, happeningi, przeprowadzają  warsztaty teatralne i plastyczne, zachęcają  do poznawania różnych form aktywności intelektualnej i fizycznej.

Akcja polegała na zbieraniu pieniędzy w sklepie. Ponadto wolontariusze każdemu klientowi pakowali zakupione przez niego artykuły. Za ofiarowany datek na rzecz ubogich dzieci Śląska, wolontariusze wręczali symboliczne zapałki.

Cała akcja trwała trzy dni weekendowe w godzinach od 11:00 do 16:00. Grupa wolontariuszy zmieniała się co trzy godziny. Po trzygodzinnej akcji organizatorka przygotowywała dla wolontariuszy mały poczęstunek. Większość z wolontariuszy po raz pierwszy uczestniczyła w takiej akcji. Było to dla nich nowe doświadczenie, a przy okazji możliwość poznania dzieci z innych szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego miasta, którzy tak, jak oni służyli swoją osobą, by nieść pomoc potrzebującym dzieciom.

Kochani! Dziękuję po raz kolejny za Wasz udział i zaangażowanie, ponieważ zawsze - gdy jest taka potrzeba - mogę na Was polegać!

Opiekun wolontariatu szkolnego Agnieszka Kaczmarska