Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj608
mod_vvisit_counterWczoraj3291
mod_vvisit_counterW tygodniu16477
mod_vvisit_counterTydzień temu21119
mod_vvisit_counterW miesiącu40462
mod_vvisit_counterMiesiąc temu91432
mod_vvisit_counterRazem4769394

Online: 50
Twoje IP: 3.234.214.113
,
Dzisiaj mamy: Gru 14, 2019

08
Maj
2015
Niezwykły gość PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Namielska   

img0057 maja do świetlicy przybył niezwykły gość. W spotkaniu z Panią Hanną Pasterny autorką książek "Tandem w szkocką kratkę", "Jak z białą laską zdobywałam Belgię" uczestniczyli uczniowie klasy 1a oraz 1b. Pani Hanna Pasterny jako osoba niewidoma od urodzenia i pełna optymizmu przełamała bariery niepełnosprawności. Obecnie pracuje jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć i dotknąć książki napisanej za pomocą alfabetu Braille'a, zmierzyli się także z próbą samodzielnego napisania literek z alfabetu Braille'a czy też wykonania rysunku, na specjalnych tabliczkach. Pani Hania przyniosła mnóstwo ciekawych przedmiotów, które pomagają dzieciom niewidomym w nauce oraz w życiu codziennym m.in. lalkę do nauki alfabetu Braille`a. Pani Hania opowiedziała dzieciom o białej lasce, oraz o najważniejszych rzeczach, które obowiązują osoby udzielające pomocy niewidomym. Uczniowie mogli sprawdzić się w praktyce zarówno w roli osoby niewidomej jaki i przewodnika, z wykorzystaniem specjalnych gogli i białej laski. Naszego niezwykłego gościa bardzo ucieszyły liczne pytania od dzieci, które wykazały się dużą odwagą i spostrzegawczością. Na koniec Pani Hania opowiedziała o swoich pasjach tj. wycieczkach rowerowych na tandemie oraz o podróżach. Poza Europą była w Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Dziękujemy Pani Haniu i życzymy dalszych sukcesów.