Twoje IP: 35.173.234.140

Paź
Urząd miasta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska

28 września przedstawiciele uczniów gimnazjum:  Sylwia Mrozek, Alicja Rduch, Paulina Żurkowska, Jakub Flasz oraz Patryk Dylewski wzięli udział w spotkaniu z prezydent miasta Anną Hetman oraz Pawłem Świderskim  - pełnomocnikiem prezydent miasta do spraw młodych.

Tematem spotkania było spojrzenie na nasze miasto przez pryzmat młodych mieszkańców, dyskutowano o tym co powinno się zmienić w Jastrzębiu, jakie oczekiwania ma młodzież wobec oferty kulturalnej i rozrywkowej.

Pani prezydent przedstawiła pomysły jak zmieni się wygląd Strefy Centrum oraz teren OWN, który leży w bezpośrednim sąsiedztwie naszej szkoły. Park sensoryczny, wodny plac zabaw, ekomuzeum czy amfiteatr i plaża to tylko niektóre z atrakcji jakie mają zostać wykonane na OWN – ie.

Młodzież zadawała też wiele nurtujących ją pytań dotyczących gospodarki miasta, darmowej komunikacji, poprawy bezpieczeństwa czy funkcjonowania instytucji kultury w mieście.

Spotkanie było bardzo ciekawe nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z zaproszenia i udziału w dyskusji.