Twoje IP: 3.94.202.6

Gru
POWIETRZE - CO SIĘ W NIM UTRZYMUJE? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Emilia Dzienniak

image006Kontynuacja zajęć o powietrzu. Dziś dzieci próbowały odpowiedzieć na nurtujące niektórych pytanie - Co najdłużej utrzymuje się w powietrzu?

W tym celu z kartki papieru wycięły pasek, a następnie nacięły go w dwóch miejscach i nacięte miejsca nałożyły na siebie. W taki prosty sposób stworzyły sterowiec. Po odpowiednim puszczeniu sterowca można zauważyć, że zaczyna kręcić się według własnej osi. Po tak udanej próbie dzieci połączyły dwa sterowce i kontynuowały eksperyment. Okazało się, że łącząc dwa sterowce można stworzyć inny kształt, który również nadaje się do lotu. Zupełnie inny tor lotu miał helikopter.

Na zakończenie zajęć rozpoczęły się eksperymenty z papierowymi modelami samolotów, które pozwalają zrozumieć funkcję skrzydeł.