Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj108
mod_vvisit_counterWczoraj3094
mod_vvisit_counterW tygodniu108
mod_vvisit_counterTydzień temu22473
mod_vvisit_counterW miesiącu27026
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5746283

Online: 42
Twoje IP: 75.101.173.236
,
Dzisiaj mamy: Sie 09, 2020

PIERNIKOWY KIERMASZ PDF Drukuj Email
Piątek, 11 Grudzień 2015 12:36

CO?  - PIERNIKOWY KIERMASZ

KTO? – SPECJALIŚCI & 4TEEN

KIEDY? – 15.12.2015 przed 16:00

GDZIE?  - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR11

6-DSCN2657Projekt realizowany w programie  Erasmus+ wymaga od nas, uczniów i nauczycieli,  dokształcania się w zakresie przedsiębiorczości. W tym roku szkolnym kolejna grupa uczniów zdobywa wiedzę i umiejętności, biorąc udział w kursie „Młodzi Przedsiębiorczy”. Opiekuje się nimi pani Agnieszka Sunita.  W module drugim zadaniem uczniów jest opracowanie budżetu przedsięwzięcia. Uczniowie, którzy realizują projekt gimnazjalny, także przyłączyli się do zadania. Po ożywionej dyskusji, jakie przedsięwzięcie wybrać, grupa „Specjaliści” zdecydowała się urządzić PIERNIKOWY KIERMASZ. Mamy pewne doświadczenie w prowadzeniu kiermaszy z ciastami, z których dochód był przeznaczany na cele charytatywne.

Teraz zadanie jest bardziej ambitne. Musimy sami zrobić pierniki. Najpierw trzeba było znaleźć odpowiedni przepis i go wypróbować. Potem trzeba było przeprowadzić kalkulację, czyli praktyczne zadanie z matematyki. Tym zajęli się uczniowie pod okiem pani Ewy Kowal. Upieczone pierniczki trzeba było udekorować. A to już specjalność pani Małgorzaty Patek , która prowadzi warsztaty  artystyczne. Do każdego przedsięwzięcia dobrze jest zaprosić osoby/instytucje z zewnątrz. W tej dziedzinie specjalizuje się pani Anna Sobol, która zawsze potrafi znaleźć sponsora. Tym razem niezbędne okazały się materiały dekoracyjne do pierniczków. Wirtualna firma 4TEEN zainwestuje w produkty.

Tymczasem w kilku kuchniach trwa intensywna praca. Coraz więcej pierniczków pojawia się w szkole. „Specjaliści” zorganizują PIERNICZKOWY KIERMASZ we wtorek, tuż przed spotkaniami rodziców z wychowawcami.