Twoje IP: 3.81.73.233

Sty
Nowe miasto PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska

18 stycznia uczniowie naszej szkoły: Kamil Misterkiewicz, Bartosz Klocek oraz Marcin Płachetka wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego zostali zaproszeni do Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój  na spotkanie, na którym pani prezydent Anna Hetman przedstawiła przedstawicielom młodzieży szkół jastrzębskich koncepcję na zagospodarowanie alei Piłsudskiego i Jana Pawła II wraz z najbliższymi terenami oraz ulicy 1 Maja w Zdroju, która została przygotowana dla Urzędu Miasta przez architektów z rybnickiego biura Toprojekt.

W projekcie przedstawiono pomysły na zmiany przestrzenne – miejsca do wypoczynku podczas spaceru po mieście, nowe ławki, wiaty przystankowe czy nasadzenia zieleni, które stworzą piękną zieloną aleję łączącą wszystkie osiedla miasta. Z dużym  zainteresowaniem wśród młodzieży spotkała się wizja centralnego punktu miasta – oszklona rotunda, w której mieścić by się miała dyskoteka.

Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.