Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1919
mod_vvisit_counterWczoraj3398
mod_vvisit_counterW tygodniu5317
mod_vvisit_counterTydzień temu22176
mod_vvisit_counterW miesiącu57747
mod_vvisit_counterMiesiąc temu100216
mod_vvisit_counterRazem4695247

Online: 52
Twoje IP: 34.237.51.35
,
Dzisiaj mamy: Lis 19, 2019

26
Sty
2016
Konkurs świetlicowy "Moje małe origami..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   

20160114 135744„Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość tworzenia”

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru, która wspiera rozwój dziecka, bowiem pobudza układ nerwowy, integrując pracę obu półkul mózgowych. Dzięki temu uczeń odbiera wrażenia, angażując wszystkie możliwe zmysły.

Zajęcia origami mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Stosowanie na zajęciach sztuki origami pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, rozwija inicjatywę dziecka, zapewnia osiągnięcie sukcesu, motywuje do dalszej pracy, a także uczy dyscypliny. Origami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, nawet tych starszych :) ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.

 

Origami pełni w edukacji m.in. funkcję diagnostyczną, bowiem dostarcza informacji o poziomie sprawności manualnej dziecka, terapeutyczną, gdyż rozwija sprawności manualne i intelektualne dziecka, posiada także walor uspokajający, wyciszający dzieci nadpobudliwe i dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz funkcję stymulującą, gdyż służy rozbudzaniu zainteresowań i wyobraźni dzieci. Origami nie wymaga wielu materiałów :) wystarczą sprawne ręce, kawałek papieru, by można było wykonać prześliczne, delikatne figurki. Przy odrobinie wprawy, cierpliwości i skupienia z papieru powstają doskonałe kształty. Małe, papierowe dzieła sztuki nie tylko cieszą oko, ale służą też dzieciom jako zabawki i przedmioty użytkowe. Orgiami stanowi okazję do tworzenia różnych papierowych cudów :)

 

 

"Moje małe origami..."

Pod takim tytułem odbył się w świetlicy szkolnej konkurs na prace wykonane metodą origami. Prace dzieci były bardzo starannie wykonane, kolorowe, a przede wszytskim twórcze i jedyne w swoim rodzaju :) zapraszam do galerii , a poniżej wyniki konkursu. Gratuluję wszytskim dzieciom biorącym udział w konkursie!

I miejsce : Mikołaj Kanik kl. 2c

II miejsce: Anna Łachut kl.3a

III miejsce: Zuzanna Orawska kl. 2c

Wyróżnienia: Oliwia Podolska, Adam Brychcy, Bartosz Przemyk, Kajetan Puza, Michalina Ligenza, Julia Ferdek, Agnieszka Mieńkowska, Amelia Szymańska, Maja Mękarska, Magdalena Szostak, Zuzanna Dzioba, Hanna Dzioba, Patryk Spyrka, Maja Cichy, Antonina Krawczyk, Maja Wojciechowska, Wiktoria Moros.

 

Gratuluję wszytskim uczestnikom przepięknych prac oraz życzę dużo, dużo radości płynącej z origami i jeszcze więcej cierpliwości przy tworzeniu tych małych dzieł sztuki :)

Wychowawca świetlicy

Kamila Pasoń