Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj117
mod_vvisit_counterWczoraj2974
mod_vvisit_counterW tygodniu117
mod_vvisit_counterTydzień temu21897
mod_vvisit_counterW miesiącu49374
mod_vvisit_counterMiesiąc temu100216
mod_vvisit_counterRazem4686874

Online: 39
Twoje IP: 34.204.173.36
,
Dzisiaj mamy: Lis 17, 2019

Promocja szkoły w CEO PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 08 Luty 2016 19:42

Przez ostatnie tygodnie uczniowie biorący udział w kursie "Młodzi Przedsiębiorczy" pilnie analizowali różne sposoby inwestowania pieniędzy. Mentorka kursu, pani Magdalena Świderska, zaakceptowała ich sprawozdanie z uznaniem. 

"Wasze sprawozdanie jest rzetelnie i wyczerpująco przygotowane. Porównując lokaty, podaliście  niezbędne informacje - nazwę banku, link do strony, kwotę oprocentowania, przekonywająco uzasadniliście swój wybór. Dobrze obliczyliście również zysk po 3 latach dla kwoty 20 000 zł dla obu lokat. Plus za to, że uwzględniliście podatek od zysku - nie było to obowiązkowe. Ciekawie dobraliście spółki i rodzaje inwestycji. Wasz portfel został dobrze rozplanowany – gracie zarówno w dynamiczne akcje, jak i bezpieczne lokaty oraz inne instrumenty. Podoba mi się wasze uzasadnienie wyboru inwestycji, widać, że rozumiecie, czym różnią się od siebie akcje, obligacje i lokaty oraz, że przedyskutowaliście wasz wybór solidnie. Wasze propozycje zainwestowania 10 tys. są przemyślane. Także postanowiliście rozłożyć ryzyko inwestycji. Mam nadzieje, że nauczyliście się czegoś nowego o inwestowaniu i oszczędzaniu w tym module, co przyda wam się, gdy będziecie mieli własne pieniądze.  Ta wiedza z pewnością pomoże wam być bardziej świadomymi konsumentami i inwestorami."

"Specjaliści" przesłali także dowód swojej wizyty w banku. Fakt ten został doceniony przez organizatora kursu, a zdjęcia wraz z notatką pojawiły się na stronie  Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

http://www.ceo.org.pl/pl/przedsiebiorczy/news/specjalistki-w-banku