Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2679
mod_vvisit_counterWczoraj3415
mod_vvisit_counterW tygodniu24156
mod_vvisit_counterTydzień temu22515
mod_vvisit_counterW miesiącu63702
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4600986

Online: 42
Twoje IP: 3.209.80.87
,
Dzisiaj mamy: Paź 19, 2019

22
Lut
2016
Nasi hokeiści zdobyli Zimowy Narodowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki   

image007W piątek 19 lutego na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Turniej Mini Hokeja na Lodzie - CZERKAWSKI CUP NA ZIMOWYM NARODOWYM 2016. Nie mogło zabraknąć tam również młodych graczy JKH, którzy przebrnęli przez kwalifikacje, rozegrane w listopadzie ubiegłego roku. W turnieju finałowym rocznika 2006 i młodsi wzięło udział osiem najlepszych drużyn z Polski: MOSM Tychy JKH GKS Jastrzębie, MUKS Orlik Opole, MKS Sokoły Toruń, ŁKH Łódź, UKS Olivia 17 Gdańsk, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i MKS Cracovia.

Hokeiści JKH grupę wygrali bez większych problemów, bez starty bramki. W meczu półfinałowym z MKS Sokoły Toruń po jednostronnym widowisku jastrzębianie zwyciężyli 6:1.

Finał to rewanż za ubiegłoroczną półfinałową potyczką z MOSM Tychy (rok temu tyszanie wygrali 3:2 i zamknęli JKH drogę do finału). Tym razem jastrzębianie pewnie wygrali 4:1 i odebrali okazały puchar i medale z rąk Mariusz Czerkawskiego. Trzecie miejsce dla UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok. Ponadto gracz JKH Jan Sobczak uznany został za najlepszego zawodnika turnieju. Natomiast najlepszym hokeistą JKH GKS - Jakub Onak.

Niewątpliwie było to wielkie wydarzenie dla małych hokeistów, by zagrać na lodowisku na tak wielkim obiekcie z trybunami dla 58 tysięcy widzów. Drużyna JKH wśród 24 zespołów z całej Polski (aż tyle drużyn uczestniczyło w kwalifikacjach do turnieju finałowego) okazała się najlepsza w kraju.

Wyniki rywalizacji grupowej JKH:

JKH GKS Jastrzębie - MKS Cracovia 4:0

Bramki dla JKH: Jan Sobczak, Filip Wojciechowski, Bartłomiej Stolarski, Maciej Poręba.

 

JKH GKS Jastrzębie - UKS Olivia 17 Gdańsk 5:0

Bramki dla JKH: Sebastian Wojciechowski-2, Jakub Onak, Jan Sobczak, Filip Wojciechowski.

 

JKH GKS Jastrzębie - UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok 1:0

Bramka dla JKH: Filip Wojciechowski.

 

Półfinał:

JKH GKS Jastrzębie - MKS Sokoły Toruń 6:1

Bramki dla JKH: Sebastian Wojciechowski-2, Jan Sobczak-2, Jakub Onak, Szymon Mysłowski.

 

Mecz o I miejsce:

JKH GKS Jastrzębie – MOSM Tychy 4:1

Bramki dla JKH: Jakub Onak-2, Sebastian Wojciechowski, Szymon Mysłowski.

 

Skład JKH: Dawid Kapusta, Kacper Michalski, Edyta Cybula, Mateusz Lubański, Szymon Mysłowski, Jakub Onak, Maciej Poręba, Jan Sobczak, Bartłomiej Stolarski, Paweł Walas, Sebastian Wojciechowski, Wiktor Makuła, Mikołaj Osiadły, Czesław Pasoń, Mateusz Wasylkowski, Filip Wojciechowski, Wiktor Zając. Trener: Mariusz Bernacki.

 

W złotej drużynie jest aż 11 uczniów naszej szkoły, kolejni dołączą do nas od września.