Twoje IP: 3.93.74.227

Mar
Dzień Św. Patryka w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń

20160318 144746W piątek 18 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka -patrona Irlandii.

W świetlicy szkolnej aż roiło się od symboli Irlandii, zielonych koniczynek, flag i przepięknych prac plastycznych wykonanych przez dzieci, prawie wszyscy ubrani byli na zielono!
Uczniowie chętnie zaangażowali się w organizację tego dnia, każdy miał tego dnia jakiś drobny akcent symbolizujący to święto. Przy dźwiękach muzyki uczyliśmy się tradycyjnych kroków tańca irlandzkiego, piosenek, posłuchać mogliśmy również niezwykle interesującej prezentacji przygotowanej przez p. Agnieszkę Sunitę oraz wziąć udział w licznych zabawach. Była to jednak nie tylko zabawa, ale również lekcja poszerzająca wiedzę o krajach anglojęzycznych. Nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat samego kraju i jego patrona, jak również na temat zwyczajów oraz tradycji związanych z obchodzeniem tego święta. Ci, którzy tego dnia byli obecni w świetlicy nauczyli się angielskiej piosenki o Leprikonie i poznali angielskie słówka podczas rozwiązywania rebusów i krzyżówek.

Pani Agnieszka Sunita opowiedziała o swoim pobycie w Irlandii i mieście Coleraine, w którym studiowała. Uczniowie wysłuchali legendy o Leprikonie (skrzacie irlandzkim), dowiedzieli się kim był Św Patryk, skąd pochodził, poznali zwyczaje i tradycje irlandzkie. Z głośników wydobywały się celtyckie dźwięki, które wprawiały wszystkich w radosny nastrój ! Kto miał ochotę, mógł zgłosić się do stoiska przy którym malowano twarze, chętnych nie brakowało, szczegóły w galerii poniżej.

Na koniec ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt. „Zielono mi”. A oto lista laureatów:

I miejsce:  Wiktor Słomian, kl. 2d, Julia Ferdek, kl. 1c, Kamil Cierpiał, kl. 1b, Edyta Trusiewicz, kl. 1c

II miejsce: Patryk Spyrka, kl. 2b, Daria Linde, kl. 1b, Sebastian Herman, kl. 1b, Julia Żankowska, kl. 1b
III miejsce: Dominika Wolańczyk, kl. 2b, Kornelia Pietrzak, kl. 1b, Jan Sobczak, kl. 3a
Wyróżnienia: Zuzanna Żurkowska, Mikołaj Kanik, Anna Łachut, Lena Janiszewska, Tomasz Tymich, Karolina Skurnóg, Tomasz Łachut, Amelia Szymanska Mateusz Kozieł, Anna Sitkowska, Agnieszka Mieńskowska, Hanna Dzioba, Mateusz Mrowiec, Blanka Woźniak, Maja Wojciechowska, Szymon Kuczek, Zuzanna Dzioba, Marieta Klocek, Czesław Pasoń, Kajetan Puza, Natalia Albrecht, Beniamin Kurzawa, Mateusz Gaszczyk.
                                                                         GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH KONKURSACH!

Organizatorzy: p. Agnieszka Sunita i p. Kamila Pasoń

Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie w organizację tego dnia :-)