Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj931
mod_vvisit_counterWczoraj4446
mod_vvisit_counterW tygodniu22274
mod_vvisit_counterTydzień temu45691
mod_vvisit_counterW miesiącu14158
mod_vvisit_counterMiesiąc temu145563
mod_vvisit_counterRazem5621307

Online: 41
Twoje IP: 3.235.239.156
,
Dzisiaj mamy: Lip 04, 2020

19
Kwi
2016
XXII Miejski Konkurs Ortograficzny uczniów klas III szkół podstawowych o tytuł "Mistrza Ortografii" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   

20160411 11162911 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 20 im. Henryka Jordana w Jastrzębiu- Zdroju odbył się XXII Miejski Konkurs Ortograficzny uczniów klas III szkół podstawowych o tytuł ,,Mistrza Ortografii".  Do rywalizacji w konkursie przystąpiło 27 mistrzów jastrzębskich szkół, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach szkolnych. Wśród najlepszych nie zabrakło przedstawicieli SP 20.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mikołaj Osiadły z kl. 3a oraz Julia Linde z kl. 3b.  Walka o mistrza ortografii była bardzo wyrównana. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom i wykazali się bardzo dobrą znajomością ortografii pisząc dyktando przygotowane przez panią metodyk kształcenia zintegrowanego Joannę Rajnysz. Gościem honorowym konkursu była pani Anna Toborowicz Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta oraz pani Diana Firla Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Gdy komisja - składająca się z nauczycieli kształcenia zintegrowanego - oceniała prace, uczniowie klas trzecich przedstawili uczestnikom konkursu inscenizację teatralną pt. “Powitanie Wiosny”, następnie nasi „mali mistrzowie” wzięli udział w twórczych warsztatach decoupage. Wszystkim bardzo szybko minął czas oczekiwania na wyniki. Po inscenizacji słowno – muzycznej i warsztatach plastycznych uczniowie zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie zostały uroczyście ogłoszone wyniki konkursu i przydzielono nagrody uczestnikom. Uhonorowany został każdy, bowiem w tym konkursie zwyciężyli wszyscy. Już sam fakt uczestnictwa w Miejskim Konkursie jest olbrzymim osiągnięciem, dlatego serdecznie wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dla naszej szkoły był to prawdziwy zaszczyt gościć tak wyjątkowych uczniów, Mistrzów Ortografii, najlepszych spośród wszystkich klas III naszego miasta!

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, długopisy, notesy, czapeczki i różne pamiątkowe gadżety, a finaliści dodatkowo nagrody książkowe i maskotki. Nagrody ufundowali: Wydział Edukacji i Wydział Promocji Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, prywatni sponsorzy oraz organizatorzy.

Poniżej laureaci tegorocznego konkursu

Trzy pierwsze miejsca zajęli:

I - Błażej Herman SP 17

II - Ewa Walica SP 4

III- Antonina Golasik  SP 18

Wyróżnienia otrzymali:

Emilia Faryna SP 4

Ewa Mika SP 16

Daniel Klepecki SP 10

Agata Zarzycka SP 14

Katarzyna Adamczyk SP 1

 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów, a za Błażeja i Ewę trzymamy mocno kciuki i życzymy "połamania piór" w walce o tytuł „Mistrza Ortografii" w konkursie na szczeblu wojewódzkim, gdzie będą reprezentować nasze miasto.

 Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli w przygotowywaniu i organizacji konkursu.