Twoje IP: 35.173.47.43

Wycieczka klas pierwszych do Rud - Stacyjkowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota

P1350952W dniu 13 czerwca 2016r. uczniowie klas pierwszych odbyli
wycieczkę do Rud Raciborskich - StacyjkowaDzieci miały możliwość skorzystania z atrakcji, jakie oferuje Dziecięcy Park Linowy i odbyć podróż koleją wąskotorową na trasie Rudy - Paproć. "Stacyjkowo Rudy" to sieć kilkunastu elementów rekreacyjnych, połączonych tunelem linowym, zawieszonym ponad 2 m nad ziemią. Cała sieć tuneli przytwierdzona jest do drzew. Wszystko razem tworzy ciekawą konstrukcję wkomponowaną w naturalne elementy przyrody. Tunele zawierają wiele niespodzianek dla dzieci, tak aby pokonanie całej trasy było nie tylko przyjemnością, wysiłkiem i umiejętnością, ale również stanowiło pewien element zaskoczenia. Również niecodziennym przeżyciem dla uczniów był przejazd kolejką wąskotorową, która powstała na przełomie XIX/XX wieku oraz obejrzenie najstarszych eksponatów lokomotyw, wagonów i wozów strażackich. Wycieczka dostarczyła uczniom niesamowitą ilość wrażeń i pozytywnych emocji.