Twoje IP: 3.81.73.233

Lip
Zakończenie kursu Młodzi Przedsiębiorczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita

Koniec roku już za nami ale dopiero teraz do naszej szkoły dotarły certyfikaty poświadczające pozytywne ukończenie programu MŁODZI PRZEDSIĘBIORCZY. Od września chętni uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum uczestniczyli w programie edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczej na platformie internetowej CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ. Program ten był podzielony na dwa obszerne moduły (jesienny i wiosenny), w każdym module było pięć działów. Średnio raz w miesiącu uczniowie dostawali do wykonania konkretne zadanie które jako zespół musieli wykonać z zastosowaniem różnorodnych metod. Za każdym razem wysyłane były materiały online i dopiero po zapoznaniu się z nowymi zagadnieniami i pojęciami z zakresu ekonomii i bankowości przystępowali do wykonywania zadania.

Pierwsza część kursu obejmowała takie zagadnienia jak:

1. Budżet domowy

2. Budżet przedsięwzięcia

3. Korzystanie z usług bankowych

4. Lokata czy akcje?

5. Kredyty i pożyczki

Druga część kursu dotyczyła następujących zagadnień:

1. Rejestracja działalności gospodarczej

2. Badanie rynku

4. Finanse w firmie

5. Podsumowanie – prezentacja projektu

Przystąpienie do programu było dla osób chętnych, chcących poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia ekonomiczne. Kurs nauczył młodzież racjonalnego gospodarowania funduszami, postaw przedsiębiorczych i pokazał, w jaki sposób można zarządzać własnymi często ograniczonymi zasobami. Uczniowie mieli okazję zastosować w praktyce szkolnej różnorodne metody i form nauki, które przyniosły efekt nie tylko w postaci przyrostu wiedzy, ale przede wszystkim dały im umiejętności które będą przydatne w przyszłości. Serdecznie dziękujemy osobom biorącym udział w tym programie, poświęcenia ogromnej ilości czasu i gratulujemy zdobycia nowej wiedzy znacznie wykraczającej poza program gimnazjum. Uczniowie

biorący udział w programie: Małgorzata Bańkowska, Anna Ulbrich, Paulina Kempińska, Alicja Dorda, Justyna Trzaskalik.

Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy cały czas swoją wiedzą i zaangażowaniem wspierali uczniów Pani Danucie Radomskiej- Filipek , która była pomysłodawczynią przystąpienia do tego programu i która również pomagała nam w wykonaniu zadań. Podziękowania należą się również pani Ewie Kowal za ogromną pomoc uczniom przy zawiłych obliczeniach matematycznych.

Koordynator projektu Agnieszka Sunita