Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1118
mod_vvisit_counterWczoraj3090
mod_vvisit_counterW tygodniu13696
mod_vvisit_counterTydzień temu21119
mod_vvisit_counterW miesiącu37681
mod_vvisit_counterMiesiąc temu91432
mod_vvisit_counterRazem4766613

Online: 49
Twoje IP: 18.207.255.49
,
Dzisiaj mamy: Gru 13, 2019

29
Wrz
2016
Ekologiczny spektakl dla najmłodszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   

fot-161-1024x682W ramach działań edukacyjnych z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi wśród najmłodszych mieszkańców miasta, przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych mogli zobaczyć wyjątkowy spektakl teatralny.

Specjalnie dla nich na deskach kina Centrum został wystawiony „Zielony Kopciuszek”. Ten interaktywny spektakl muzyczny, dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniósł milusińskich w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Na spektakl wybrały się klasy drugie i trzecie wraz z wychowawcami, a samo przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomniano najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także jak o nią dbać. Poszerzono też wiedzę na temat zasad segregacji odpadów oraz znaczenia właściwego gospodarowania nimi. Dzieci mogły utrwalić zasady segregacji obowiązujące w mieście, a także odpowiednio posegregować odpady w czasie przedstawienia. Wśród dzieci zostali wybrani także Rycerze Recyklingu, a wszystko w ramach bajki o „Zielonym Kopciuszku”.