Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2385
mod_vvisit_counterWczoraj2755
mod_vvisit_counterW tygodniu5140
mod_vvisit_counterTydzień temu20981
mod_vvisit_counterW miesiącu63977
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4333542

Online: 40
Twoje IP: 54.162.151.77
,
Dzisiaj mamy: Lip 23, 2019

21
Paź
2016
Warsztaty chemiczne w Rybniku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 01Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz

19 października uczestniczyliśmy w warsztatach chemicznych przeprowadzonych w Laboratorium Nowoczesnych Technologii Przemysłowych, działającym przy Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku. Pod czujnym okiem pana Tomasza Gmerka zgłębialiśmy tajemnice pierwiastków i związków chemicznych oraz zachodzących przy ich udziale reakcji chemicznych. Po dwugodzinnych zajęciach w laboratorium pozostaliśmy na terenie kampusu Zespołu Szkół Wyższych, żeby wykorzystując zamontowane w Parku Tematycznym nad Nacyną urządzenia przeprowadzać proste doświadczenia z zakresu fizyki oraz poćwiczyć na przyrządach siłowni na świeżym powietrzu. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że uczenie się poprzez działanie i osobiste zaangażowanie jest najskuteczniejszą i najprzyjemniejszą formą zdobywania wiedzy.