Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1511
mod_vvisit_counterWczoraj3090
mod_vvisit_counterW tygodniu14089
mod_vvisit_counterTydzień temu21119
mod_vvisit_counterW miesiącu38074
mod_vvisit_counterMiesiąc temu91432
mod_vvisit_counterRazem4767006

Online: 49
Twoje IP: 3.215.182.36
,
Dzisiaj mamy: Gru 13, 2019

21
Paź
2016
Warsztaty chemiczne w Rybniku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 01Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz

19 października uczestniczyliśmy w warsztatach chemicznych przeprowadzonych w Laboratorium Nowoczesnych Technologii Przemysłowych, działającym przy Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku. Pod czujnym okiem pana Tomasza Gmerka zgłębialiśmy tajemnice pierwiastków i związków chemicznych oraz zachodzących przy ich udziale reakcji chemicznych. Po dwugodzinnych zajęciach w laboratorium pozostaliśmy na terenie kampusu Zespołu Szkół Wyższych, żeby wykorzystując zamontowane w Parku Tematycznym nad Nacyną urządzenia przeprowadzać proste doświadczenia z zakresu fizyki oraz poćwiczyć na przyrządach siłowni na świeżym powietrzu. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że uczenie się poprzez działanie i osobiste zaangażowanie jest najskuteczniejszą i najprzyjemniejszą formą zdobywania wiedzy.