Twoje IP: 3.227.240.143
Dzisiaj mamy: Sty 29, 2020

Paź
Z wizytą u pana Henryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Szczęsny, Dorota Bień-Caldzudis, Iwona Remplewska, Anna Sobol

sienkiewiczZ okazji Roku  Henryka Sienkiewicza klasy piąte pojechały do Oblęgorka, aby zwiedzić Dworek – Muzeum Pisarza. Doświadczenie niezwykłości tego miejsca z pewnością przyczyni się do trwałej więzi młodych Polaków z twórczością Noblisty.

Uczniowie uczestniczyli tam także w warsztatach pt. „Afrykańska podróż Sienkiewicza”, które pomogą piątoklasistom podczas omawiania lektury „W pustyni i w puszczy”.

W czasie literackiej podróży po Ziemi Świętokrzyskiej uczniowie mogli zobaczyć  replikę „Kazań świętokrzyskich”-najstarszego zabytku piśmiennictwa polskiego oraz pierwszy druk Biblii w tłumaczeniu ks. Wujka, a w nagłowickim Dworku Mikołaja Reja dowiedzieli się ,„iż Polacy nie gęsi…”.