Twoje IP: 3.226.243.130

Gru
"Morderstwo w Orient Expressie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Cichowlas

img 1030 listopada w naszej szkole uczniowie klasy IIb wraz z p. Anną Cichowlas wystawili w formie przedstawienia teatralnego powieść Agathy Christie pt. "Morderstwo w Orient Expressie". Przedstawieniem tym chcieliśmy wraz z uczniami pokazać kunszt twórczy tej wspaniałej autorki zwanej Królową Kryminału, a ponadto chcieliśmy zachęcić innych uczniów naszej szkoły do częstszego czytania oraz rozwijania swojej wyobrażni. Po przedstawieniu uczniowie pokazali również prezentację o Agacie Christie i jej twórczości.

Jeszcze raz dziękujemy nauczycielom, którzy włączyli się w realizację tego projektu. Miedzy innymi, pani Krystynie Szczęsny za pomoc i cenne korekty w scenariuszu oraz pani Annie Orłowskiej-Zyzało za pomoc w przygotowaniu dekoracji. Dziękujemy także tym uczniom ktorzy wzieli udział w konkusie pt. "Portret Herkulesa Poirot". Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone (1 miejsce - Oskar Starzyński kl. 6b, 2 miejsce Jakub Szmuk kl. 2 b gimnazjum, 3 miejsce Emilia Pacyna kl. 6a) oraz 2 uczniów zdobyło wyróznienia (Monika Wojtkowska kl.6a, Łukasz Fojcik kl. 2b gimnazjum). Dziękujemy także kostiumografom, chórkowi i charakteryzatorkom. Najbardziej jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na niesamowity talent uczennicy klasy 2b gimnazjum Julii Malik , która wykonała przepiękny pociąg na potrzeby tego przedstawienia.