Twoje IP: 3.236.126.69
Dzisiaj mamy: Lip 04, 2020

Niezwykła nauczycielka z Indonezji PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Styczeń 2017 23:08

DSCN2863Jastrzębscy uczniowie nie mają zbyt wiele okazji, aby wykorzystać w praktyce znajomość języka angielskiego. Pani Agnieszka Sunita zaprosiła wolontariuszy AIESEC do naszej szkoły.  W poniedziałek indonezyjska studentka Desi poprowadziła lekcje w klasie 4A i IB. Można powiedzieć, że była to lekcja geografii i przyrody w języku angielskim, czyli metoda CLIL. Desi przedstawiła swój kraj; pokazała położenie na mapie świata. Indonezja ma flagę bardzo podobną do polskiej  - czerwono-białą. Powierzchnia kraju wynosi  blisko 2 miliony km kwadratowych i dlatego obowiązują tam aż trzy strefy czasowe. Podczas prezentacji zobaczyliśmy charakterystyczne krajobrazy, faunę (między innymi największą na świecie jaszczurkę – komodo)  i florę (największy na świecie kwiat). Widzieliśmy piaszczyste plaże, błękitne morze i wulkany. Desi nauczyła nas też kilku zwrotów w oficjalnym języku bamasa.