Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj412
mod_vvisit_counterWczoraj8252
mod_vvisit_counterW tygodniu18446
mod_vvisit_counterTydzień temu66659
mod_vvisit_counterW miesiącu18446
mod_vvisit_counterMiesiąc temu184427
mod_vvisit_counterRazem5480032

Online: 49
Twoje IP: 34.204.168.209
,
Dzisiaj mamy: Cze 04, 2020

31
Sty
2017
GOŚCIE Z DALEKICH KRAJÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   

isecPowrót po feriach rozpoczął się dla uczniów niezwykle ciekawie. Od poniedziałku do piątku w naszej szkole będziemy gościć dwie wolontariuszki z odległych krajów – Desi z Indonezji i Joyce z Brazylii. Przyjazd do Polski i pierwsze spotkanie było fascynujące zarówno dla uczniów i wolontariuszek, dziewczęta po raz pierwszy widziały śnieg.

Studentki przyjechały do Jastrzębia-Zdroju dzięki podjętej współpracy przy projekcie Kid SPEAK ze studencką organizacją AIESEC. Projekt skierowany jest głównie do szkoły podstawowej, ale z uwagi na to, iż nasza szkoła mieści również gimnazjum, lekcje prowadzone są gościnnie w niektórych klasach gimnazjalnych. Celem projektu jest umożliwienie młodym uczniom z Polski zdobycie praktycznych umiejętności językowych (szczególny nacisk kładziony jest na komunikowanie się w obcym języku) oraz zainteresowanie uczniów kulturą (pochodzenia) danego wolontariusza poprzez różnorodną tematykę i formę zajęć. Językiem wykładowym na warsztatach jest język angielski. Tematyka poruszana na zajęciach jest następująca: podstawowe informacje o kraju wolontariuszki, muzyka, taniec, gry, język, legendy i opowieści o danym państwie, środowisko naturalne, znane osoby oraz zabytki. Nasi goście przygotowali krótkie filmiki o sobie.

Desi

https://www.youtube.com/watch?v=R_q8giQwhAg&feature=youtu.be

Joyce

https://drive.google.com/file/d/0B6Tz26Dq0iW6TWhtMUllYzR2Slk/view