mod_vvisit_counterTydzień temu20981

Lut
Znając języki masz wszędzie wtyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita

img 06W zeszłym tygodniu można było zobaczyć wystawę prac plastycznych, która była kontynuacją PROJEKTU EDUKACYJNEGO pt. RAZEM dla Promowania Nauki Języków Obcych w Jastrzębiu-Zdroju. W projekcie brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, a polegał on na stworzeniu plakatu edukacyjnego promującego naukę języków obcych w losowo wybranych drużynach w różnym przedziale wiekowym. Celem projektu jest promowanie nauki języków obcych wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zdolności językowych, pobudzanie kreatywności, uzdolnień oraz wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży oraz szerzenie pluralizmu kulturowego i językowego, otwartości, tolerancji i szacunku do innych narodów.

Wystawę można określić mianem „mobilnej” gdyż co tydzień jest ona przenoszona do innej szkoły, która brała udział w projekcie, tak aby uczniowie tych szkół mogli zobaczyć prace swoich kolegów i koleżanek. Przedstawicielami naszej szkoły byli Maja Wojciechowska (6b) i Dominik Smolarczyk (6b), a opiekunem projektu p. Agnieszka Sunita – nauczycielka języka angielskiego.