Twoje IP: 35.175.191.150

PERFECT znaczy teraźniejszość i przeszłość. PDF Drukuj Email
Środa, 22 Luty 2017 09:22

Zespół Przedmiotowy Języków Obcych

Lekcje języka angielskiego nie zawsze są łatwe. Czasami trzeba się pomęczyć, aby zrozumieć dlaczego Anglicy komplikują sobie życie tak dziwnym czasem gramatycznym jak „present perfect”,  który raz tłumaczymy jako czas teraźniejszy, a innym razem  jako przeszły. W dodatku często spotykamy się z pytaniem – Have you ever seen / met / been …. ? Czy kiedykolwiek widziałeś/  spotkałeś / byłeś…? Lub How long have you learnt English? Jak długo uczysz się angielskiego? Uczniowie klasy II uczą się już ósmy rok i dlatego niektórzy wzięli udział w konkursie języka angielskiego. Takie konkursy przeprowadzane są co roku, jednak tegoroczne wręczenie symbolicznych nagród było wyjątkowe. Zrobiły to dwie wolontariuszki z Indonezji i Brazylii podczas uroczystego zakończenia ich pobytu w szkole. Na miłe wspomnienie utrwalone na filmie złożyła się praca nauczycielek anglistek z Zespołu Przedmiotowego Języków Obcych: Anny Cichowlas, Anny Orłowskiej-Zyzało, Danuty Radomskiej–Filipek i Agnieszki Sunity. A zdjęcia? Wystarczyło pokazać kilka z nich  i zapytać: Have you ever seen these photos?, aby atmosfera podczas trudnej lekcji  na temat Present perfect zrobiła się całkiem przyjemna. A na koniec została skomentowana, The teacher has just taken a photo of us! Perfect!

DSCN2960 DSCN3070

przeszłość spotkała się z teraźniejszością