Twoje IP: 35.172.195.49
Dzisiaj mamy: Lis 22, 2019

Mar
2017
Gimnazjaliści w przedszkolu - odsłona trzecia projektu „Odkrywamy Niemcy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Madeksza

102 6356Już po raz trzeci nasi gimnazjaliści mieli okazję wejść w rolę pedagogów. Tym razem uczniowie Zespołu Szkół nr 11 rozmawiali z przedszkolakami o sporcie. Na wstępie naszej wizyty przedstawiona została prezentacja, która miała na celu zapoznanie dzieci z dyscyplinami sportu, w których Niemcy odnoszą największe sukcesy. Nie zabrakło również porównań do rodzimych sportowców, a także słownictwa w języku niemieckim. Po nauce przyszedł czas na rozgrzewkę, podczas której, w rytm piosenek „Körperteil Boogie” oraz „Kopf, Schulter, Knie und Fuβ”, przedszkolaki uczyły się nazw części ciała w języku niemieckim. Następnie nasi gimnazjaliści podzielili grupę na pięć zespołów, w których każdy z naszych uczniów przejął rolę pedagoga. Dzieci miały okazję zobaczyć kompletny strój hokeisty, porównać różne rodzaje płetw, a także potrenować pod okiem starszych kolegów oraz podziwiać ich trofea sportowe. Paula, Wiktoria, Marcin, Przemek i Adam rozwinęli również dyskusję na temat zasad „fair play”, omówili zasady bezpiecznego współzawodnictwa oraz jadłospis sportowca. Nawiązaliśmy również do przedszkolnego projektu pt.: „Mamo, tato, wolę wodę”. Dzieci z żalem żegnały swoich starszych kolegów, a i ci ostatni niechętnie się rozstawali. Po raz kolejny dziękujemy pani Dyrektor przedszkola- pani Marii Papierok oraz wychowawczyniom grupy- pani Sonii Szkatule oraz pani Magdalenie Krześ za owocną współpracę oraz gościnność.