Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj789
mod_vvisit_counterWczoraj5647
mod_vvisit_counterW tygodniu10571
mod_vvisit_counterTydzień temu66659
mod_vvisit_counterW miesiącu10571
mod_vvisit_counterMiesiąc temu184427
mod_vvisit_counterRazem5472157

Online: 89
Twoje IP: 18.204.227.117
,
Dzisiaj mamy: Cze 03, 2020

18
Paź
2010
Pierwsze kroki w Akademii Uczniowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobol   

Udział w projekcie bierze 28 uczniów z klas Ib i Ic Gimnazjum. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z tych grup już od października aktywnie uczestniczy w Szkolnym Kole Naukowym (SKN).


au1

 

Jesteśmy po pierwszym logowaniu i zakończyliśmy z sukcesem I etap wspólnego „Eksperymentowania i wspólnego nauczania na lekcjach matematyki". Klasa doskonaliła swoją wiedzę i umiejętności obliczania procentów poprzez układanie domina.

 

 

 

 

 

Głównym celem Akademii Uczniowskiej jest pogłębienie wiedzy i umiejętności gimnazjalistów w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki, poprzez realizację ciekawych doświadczeń oraz projektów wzajemnego nauczania.

au2

 

W Akademii Uczniowskiej rozróżniamy 4 rodzaje doświadczeń:

  1. eksperyment,
  2. obserwacja,
  3. gra dydaktyczna,
  4. zajęcia z pytaniem problemowym.

Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach Akademii Uczniowskiej związane są z podstawą programową z: biologii, chemii, fizyki bądź matematyki. Kolejnym etapem było podzielenie uczniów na trzy grupy

au4

 

Grupa 1 i 2 przygotowywać będzie doświadczenia, a grupa 3 projekt wzajemnego nauczania. Nad prawidłową pracą każdej z grup czuwa nauczyciel prowadzący SKN, który wyjaśnia ogólne zasady pracy związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem doświadczeń.

au5

 

 

Uczniowie prowadzą dziennik pokładowy, w którym zamieszczają notatki dotyczące ich doświadczeń. Nasi gimnazjaliści pracujący w poszczególnych grupach mają nowatorskie pomysły na przygotowanie doświadczenia, każdy z nich jest dobrze widziany. Już za niedługo pierwsze ich doświadczenia na forum klasy, jako opiekun SKN z matematyki życzę POWODZENIA!!!