Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3115
mod_vvisit_counterWczoraj3095
mod_vvisit_counterW tygodniu9235
mod_vvisit_counterTydzień temu19845
mod_vvisit_counterW miesiącu51545
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88677
mod_vvisit_counterRazem4496532

Online: 44
Twoje IP: 34.204.176.189
,
Dzisiaj mamy: Wrz 17, 2019

04
Cze
2017
Kahoot – nowoczesne narzędzie w nowoczesnej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

Nowa podstawa programowa zobowiązuje nauczycieli do wykorzystywania technologii informacyjno komunikacyjnych. ”Podstawowe zadanie szkoły – alfabetyzacja w zakresie czytania, pisania i rachowania – wymaga poszerzenia o alfabetyzację w zakresie umiejętności rozwiązywania problemów z różnych dziedzin ze świadomym wykorzystaniem metod i narzędzi wywodzących się z informatyki oraz na lepsze zrozumienie, jakie są obecne możliwości technologii, komputerów i ich zastosowań.”

Kahoot to darmowa platforma edukacyjna, na której można sprawdzić swoją wiedzę w przyjemniejszy sposób niż typowa kartkówka. Aby zagrać kahoot.it, wystarczy ściągnąć aplikację na telefon lub tablet. Potrzebny jest także  PIN gospodarza gry. Odbiorcą  gry jest  grupa uczniów w klasie. Uczestnicy mogą grać indywidualnie lub w grupach. Pytania i możliwe odpowiedzi  pojawiają  się na dużym ekranie, natomiast uczniowie w swoich urządzeniach mają możliwość wyboru poprawnej odpowiedzi. Czas odpowiedzi jest ograniczony. Po każdej odpowiedzi pojawiają się wyniki poszczególnych uczestników.

W ramach eTwinngowego projektu „Digital Classroom” swoję grę „Hedgegogs” – „Jeże” zaproponowała nauczycielka z Malty, a „Europejskie flagi” -  nauczycielka z Włoch. Tworzenie nowych quizów okazało się tak łatwe, a uczniowie tak chętnie w nie grali, że pani Danuta Radomska-Filipek napisała własne quizy: „My Evolution” i  „What I did yesterday.”. Grono pedagogiczne rozwiązując  „Wyzwanie dla Jordana”, mogło przekonać się, że Kahoot pozwala tworzyć quizy również z matematyki czy chemii. Klasa IIIA gimnazjum przyjęła wyzwanie i zaczęła tworzyć własny quiz.  Co na to klasa IIIB?  Tym bardziej, że nasze quizy rozwiązywali już uczniowie na Malcie, we Włoszech i w Turcji.

 https://getkahoot.com/

FILM: https://youtu.be/vAiHRoUNmlU

 

1-DSCN33571-DSCN33586-03-DSCN33857-04-DSCN3386