Twoje IP: 18.208.132.33

Cze
Dzień Patronów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek, Mariusz Bernacki

Zarówno Henryk Jordan (pionier wychowania fizycznego w Polsce) jak i Bronisław Czech (wszechstronny narciarz, trzykrotny olimpijczyk) to ludzie związani z kulturą fizyczną i sportem. Nie mogło być inaczej - rywalizacja sportowa uczniów całej szkoły to już tradycja obchodów Dnia Patronów. Tak jak i w ostatnich latach, tak i w tym roku dzień ten spędziliśmy w hali sportowej przy Alei Jana Pawła II. We wtorek 6 czerwca br. rozegrano zawody sportowe w trzech kategoriach wiekowych. W rywalizacji klas gimnazjalnych wygrała klasa IIIc, natomiast w kategorii klas V-VI szkoły podstawowej, najlepszą okazała się klasa 6a. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary przechodnie. Najmłodsi uczniowie (klasy 1-4 szkoły podstawowej) także zmagali się z konkurencjami sprawnościowymi. Tutaj najważniejsza była aktywność, uczestnictwo i zaangażowanie, dlatego też nie wyłoniono jednego zwycięzcy.