Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1683
mod_vvisit_counterWczoraj3304
mod_vvisit_counterW tygodniu1683
mod_vvisit_counterTydzień temu22572
mod_vvisit_counterW miesiącu44533
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4581817

Online: 51
Twoje IP: 18.204.227.250
,
Dzisiaj mamy: Paź 14, 2019


Warning: opendir(/home/jasnetadam/domains/jasnet.pl/public_html/zs11/images/stories//articles/biblioteka/kubus_puch) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /home/jasnetadam/domains/jasnet.pl/public_html/zs11/plugins/content/jwsig.php on line 100
KSIĄŻKA MIESIĄCA W RĘKACH SZKOLNYCH CZYTELNIKÓW PDF Drukuj Email
Środa, 27 Październik 2010 19:06

„Książka miesiąca” jest okazją do poznania nowych bohaterów, a dla niektórych możliwością powrotu do starych ulubionych powieści. Biblioteka zachęca uczniów do podzielenia się wrażeniami z lektury.      
W październiku książką miesiąca był „Kubuś Puchatek” A.A. Milne,a. Przedstawiamy w naszej małej galerii rysunek Prosiaczka, który idzie złożyć Kubusiowi życzenia z okazji jego 84 urodzin. Wykonała go Marta z klasy 4a SP. Parę słów napisała o książkach Milne’a Sandra z klasy 2a Gimnazjum. Do galerii dołączamy również rysunki bohaterów Stumilowego Lasu, które pokolorowali członkowie Kółka Przyjaciół Biblioteki.

 

 

O „Kubusiu Puchatku” i „Chatce Puchatka” napisała Sandra Bil

 

Wzruszające, przygody Krzysia, jego przyjaciół i pluszowych zabawek w Stumilowym Lesie. obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książeczki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym, i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci
i młodzieży.

Drugi tom wzruszających i zabawnych przygód Misia o Bardzo Małym Rozumku. Do Stumilowego Lasu przybywa nowy mieszkaniec, więc Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i reszta przyjaciół będą musieli znaleźć odpowiedź na pytanie: co Tygrysy lubią najbardziej? Historie o Kubusiu Puchatku to ulubiona lektura dzieci i młodzieży!