Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2205
mod_vvisit_counterWczoraj4446
mod_vvisit_counterW tygodniu23548
mod_vvisit_counterTydzień temu45691
mod_vvisit_counterW miesiącu15432
mod_vvisit_counterMiesiąc temu145563
mod_vvisit_counterRazem5622581

Online: 53
Twoje IP: 3.236.126.69
,
Dzisiaj mamy: Lip 04, 2020

PRZEGLĄD KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKACH OBCYCH PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 08 Styczeń 2018 20:45

DSCN04045 stycznia 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 20 przeprowadziła II Miejski Przegląd Kolęd i Piosenek Świątecznych w Językach Obcych. Patronat nad imprezą objęła Pani Anna Hetman Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój. Współorganizatorem Przeglądu był Miejski Ośrodek Kultury. Piętnastoosobowy zespół organizacyjny nauczycieli SP 20 działał pod przewodnictwem pani Barbary Langosz, Dyrektor Szkoły i Agnieszki Sunity, koordynatorki.

Celem przeglądu było między innymi: motywowanie uczniów do nauki języków obcych w ciekawy i przyjemny sposób; rozwijanie zainteresowań kulturą obcojęzyczną; propagowanie kultury muzycznej wśród uczniów; rozwijanie talentów językowych, wokalnych i estradowych, realizacja marzeń, ambicji  oraz budzenie wiary we własne siły i możliwości.

 

Udział we wspólnym śpiewaniu zgłosiło 13 jastrzębskich szkół, które wystawiły 45 młodych, utalentowanych dziewcząt i chłopców.  Na widowni zasiadło blisko 400 uczniów, nauczycieli i rodziców. Zgromadzonych przywitała Barbara Langosz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20. Wśród zaproszonych gości byli Pani Anna Hetman Prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój, Pan Andrzej Pawłowski Naczelnik Wydziału Edukacji, Pani Anna Toborowicz  Przewodnicząca Komisji Edukacji i Polityki Społecznej, Pani Monika Dudacy Podinspektor Wydziału Edukacji, Pani Anna Wodecka – Doradca metodyczny języków obcych a także Dyrektorzy Szkół.

Pani Prezydent Miasta chętnie wsparła przedsięwzięcie, które „daje możliwość jastrzębskim szkołom zaprezentować swoje muzyczne i wokalne perełki”. Wyraziła również nadzieję, że „więzi z tradycjami narodowymi oraz kulturą innych krajów zostaną wzmocnione”.

Media reprezentowała TVT z Rybnika.

Jako konferansjerzy wystąpili Piotr Muchowski, gimnazjalista z klasy IIIb oraz Anna Balogh, absolwentka Gimnazjum nr 9, obecnie maturzystka Zespołu Szkół nr 6. Przegląd otworzyła klasa czwarta SP20 piosenką o Czerwononosym Rudolfie. Kolejni uczestnicy odśpiewali znane i mniej znane kolędy i pieśni świąteczne  w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, czeskim i szwedzkim. Na zakończenie nauczyciele jastrzębskich szkół odśpiewali na scenie „Przybieżeli do Betlejem”.

Wszyscy nauczyciele i występujący uczniowie otrzymali certyfikaty, dyplomy oraz pamiątki.  Zostali też zaproszeni na poczęstunek. Ciasta ufundowali Rodzice uczniów SP20. Każdy z blisko 400 widzów  otrzymał również słodki upominek. Sponsorami Przeglądu był Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz firmy: Trumpf Mauxion Chocolates oraz QPSUA.LTD. Panie Bożena Pasek i Sylwia Suchy, właścicielki QPSUA.LTD również były obecne na Przeglądzie.

Przegląd  ujawnił liczne talenty,  a sama impreza otrzymała wiele pochlebnych ocen. Do pani Anny Wodeckiej, doradcy metodycznego, już zgłosiła się kolejna szkoła, która w przyszłym roku szkolnym chciałaby  kontynuować tradycję śpiewania kolęd w różnych językach.

Szczegółowe sprawozdanie z organizacji i przebiegu Przeglądu znajduje się na Facebooku Szkoły Podstawowej nr 20