mod_vvisit_counterW tygodniu20484

Sty
JARMARK ŚWIĄTECZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita

rudolph15 grudnia 2017r. przed kinem Centrum odbył się Jarmark Świąteczny, na którym uczniowie jastrzębskich szkół prezentowali kolędy i piosenki świąteczne w różnych językach świata. Na scenie zagościł język angielski, niemiecki oraz francuski. Organizatorem Jarmarku Świątecznego był Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali piosenkę świąteczną w języku angielskim o czerwononosym reniferze Rudolfie - Rudolph the Red-Nosed Reindeer. Według opowieści, Rudolf jest jednym z latających reniferów, które ciągną sanie Świętego Mikołaja. Ma on magiczny, czerwony nos, który oświetla Mikołajowi drogę w noc wigilijną. Z uwagi na tę zdolność zajmuje on miejsce na samym przedzie zaprzęgu. Na ten występ część uczniów klasy 4a przyszła z dodatkowym elementem garderoby - rogami renifera oraz czerwonymi noskami.

Uczniowie do występu zostali przygotowani przez panią Agnieszkę Sunitę. Przed publicznością wystąpili uczniowie klasy 4a, w składzie: Mateusz Abrachamczyk, Kacper Bałazy, Katarzyna Caldzudis, Michał Chudy, Błażej Dolniak, Jagoda Duszkiewicz, Hanna Dzioba, Oliwia Gajda, Paweł Guzy, Natalia Marczykiewicz, Maja Matusik, Hanna Onak, Julia Pietranik, Amelia Ratajczak, Patryk Spyrka, Adrian Stefanowicz, Amelia Szymańska, Julia Wojtczak, Dominika Wolańczyk, Blanka Woźniak oraz Adam Zmorzyński.