Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1776
mod_vvisit_counterWczoraj3311
mod_vvisit_counterW tygodniu5087
mod_vvisit_counterTydzień temu22572
mod_vvisit_counterW miesiącu47937
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4585221

Online: 51
Twoje IP: 3.94.202.6
,
Dzisiaj mamy: Paź 15, 2019

22
Maj
2018
Spektakl taneczno-teatralny „Szepty” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 22Zauroczeni marcowym „Przebudzeniem” powróciliśmy w piątek do sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury, żeby obejrzeć kolejny spektakl tym razem w wykonaniu juniorskiej grupy Teatru Tańca „Memento” zatytułowany „Szepty”. Młodzi artyści zaprosili nas do wzruszającego tanecznego świata otulonego niesamowitą muzyką, tajemniczą grą świateł i głębokim słownym przekazem.

Po powrocie do Jastrzębia-Zdroju przed bramą kopalni „Zofiówka” zapaliliśmy znicze, złożyliśmy kwiaty i minutą ciszy oddaliśmy hołd tragicznie zmarłym górnikom. Refleksja, zaduma i poczucie szacunku dla górniczego trudu towarzyszyły nam również podczas lekcji muzealnej „Historia węglem pisana - wystawa o jastrzębskim górnictwie” w Galerii Historii Miasta, w trakcie której pan Marcin Boratyn przejmująco opowiadał o realiach pracy 900 m pod ziemią.

To był kolejny inspirujący i wzbogacający nas edukacyjny wyjazd.

Galeria zdjęć ze spektaklu „Szepty” - https://www.facebook.com/WuCeKa/ - posty z dnia 28.04. oraz 18.05.

Zdjęcia wykonał Seweryn Żulewski.