Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj962
mod_vvisit_counterWczoraj2758
mod_vvisit_counterW tygodniu13888
mod_vvisit_counterTydzień temu18240
mod_vvisit_counterW miesiącu51744
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4321309

Online: 29
Twoje IP: 35.153.135.60
,
Dzisiaj mamy: Lip 19, 2019

22
Maj
2018
Spektakl taneczno-teatralny „Szepty” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 22Zauroczeni marcowym „Przebudzeniem” powróciliśmy w piątek do sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury, żeby obejrzeć kolejny spektakl tym razem w wykonaniu juniorskiej grupy Teatru Tańca „Memento” zatytułowany „Szepty”. Młodzi artyści zaprosili nas do wzruszającego tanecznego świata otulonego niesamowitą muzyką, tajemniczą grą świateł i głębokim słownym przekazem.

Po powrocie do Jastrzębia-Zdroju przed bramą kopalni „Zofiówka” zapaliliśmy znicze, złożyliśmy kwiaty i minutą ciszy oddaliśmy hołd tragicznie zmarłym górnikom. Refleksja, zaduma i poczucie szacunku dla górniczego trudu towarzyszyły nam również podczas lekcji muzealnej „Historia węglem pisana - wystawa o jastrzębskim górnictwie” w Galerii Historii Miasta, w trakcie której pan Marcin Boratyn przejmująco opowiadał o realiach pracy 900 m pod ziemią.

To był kolejny inspirujący i wzbogacający nas edukacyjny wyjazd.

Galeria zdjęć ze spektaklu „Szepty” - https://www.facebook.com/WuCeKa/ - posty z dnia 28.04. oraz 18.05.

Zdjęcia wykonał Seweryn Żulewski.