Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1386
mod_vvisit_counterWczoraj5647
mod_vvisit_counterW tygodniu11168
mod_vvisit_counterTydzień temu66659
mod_vvisit_counterW miesiącu11168
mod_vvisit_counterMiesiąc temu184427
mod_vvisit_counterRazem5472754

Online: 102
Twoje IP: 18.204.227.117
,
Dzisiaj mamy: Cze 03, 2020

27
Wrz
2018
III a G:Młodzi w akcji! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   

Młodzi w akcjiSłuchamy o Niepodległej, Czytamy dla Niepodległej!

Gimnazjaliści z klasy III a pod opieką polonisty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotnie popołudnie 08.09.18. w Parku Zdrojowym pod tężnią wysłuchaliśmy tekstów z tzw. Antologii Niepodległości, czyli 44 utworów, zaliczanych do kanonu polskiej literatury patriotycznej oraz fragmentu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w interpretacji pana A. Ślakowskiego. Mogliśmy też posłuchać muzyki Fryderyka Chopina.

Akcję jastrzębskiego Narodowego Czytania przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna.

Magdalena, Paulina, Weronika, Adrian i Szymon z klasy III a G przygotowują się do przeprowadzenia własnych akcji czytelniczych i mogą już wykorzystać pierwsze zdobyte doświadczenia. Uczniowie pod opieką p. Renaty Miler zostali zakwalifikowani do ogólnopolskiego programu CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ Młodzi w Akcji. Będą realizować go w ramach tzw. projektu gimnazjalnego w roku szkolnym 2018/2019.

Na stronie CEO czytamy, że „misją CEO jest wspieranie uczniów w zdobywaniu wartościowych doświadczeń szkolnych. Zależy nam, aby w szkołach panowały relacje oparte na wzajemnym szacunku, a młodzi ludzie byli traktowani jako osoby, które mają naturalną chęć i zdolność uczenia się. (…) Ważne jest dla nas, aby młodzi ludzie w szkole uzyskiwali wsparcie w wyznaczaniu i realizacji celów życiowych w duchu szacunku dla innych i odpowiedzialności za otaczający ich świat.”

Już dzisiaj zapraszamy do udziału w naszych działaniach.

 

http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2018/

https://mlodziwakcji.ceo.org.pl/