Twoje IP: 3.234.214.113

Wrz
III a G:Młodzi w akcji! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler

Młodzi w akcjiSłuchamy o Niepodległej, Czytamy dla Niepodległej!

Gimnazjaliści z klasy III a pod opieką polonisty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotnie popołudnie 08.09.18. w Parku Zdrojowym pod tężnią wysłuchaliśmy tekstów z tzw. Antologii Niepodległości, czyli 44 utworów, zaliczanych do kanonu polskiej literatury patriotycznej oraz fragmentu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w interpretacji pana A. Ślakowskiego. Mogliśmy też posłuchać muzyki Fryderyka Chopina.

Akcję jastrzębskiego Narodowego Czytania przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna.

Magdalena, Paulina, Weronika, Adrian i Szymon z klasy III a G przygotowują się do przeprowadzenia własnych akcji czytelniczych i mogą już wykorzystać pierwsze zdobyte doświadczenia. Uczniowie pod opieką p. Renaty Miler zostali zakwalifikowani do ogólnopolskiego programu CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ Młodzi w Akcji. Będą realizować go w ramach tzw. projektu gimnazjalnego w roku szkolnym 2018/2019.

Na stronie CEO czytamy, że „misją CEO jest wspieranie uczniów w zdobywaniu wartościowych doświadczeń szkolnych. Zależy nam, aby w szkołach panowały relacje oparte na wzajemnym szacunku, a młodzi ludzie byli traktowani jako osoby, które mają naturalną chęć i zdolność uczenia się. (…) Ważne jest dla nas, aby młodzi ludzie w szkole uzyskiwali wsparcie w wyznaczaniu i realizacji celów życiowych w duchu szacunku dla innych i odpowiedzialności za otaczający ich świat.”

Już dzisiaj zapraszamy do udziału w naszych działaniach.