Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2471
mod_vvisit_counterWczoraj4446
mod_vvisit_counterW tygodniu23814
mod_vvisit_counterTydzień temu45691
mod_vvisit_counterW miesiącu15698
mod_vvisit_counterMiesiąc temu145563
mod_vvisit_counterRazem5622847

Online: 43
Twoje IP: 35.173.48.53
,
Dzisiaj mamy: Lip 04, 2020

11
Paź
2018
Młodzi w akcji: Miejski Dzień Głośnego Czytania – Czytamy dla Niepodległej! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   

img 199 października uczniowie klasy III a Gimnazjum: Magdalena B., Paulina D., Weronika W., Adrian Z. i Szymon Ch. pod opieką p. Anny Koprowskiej i p. Renaty Miler księgarni AUTORSKIEJ poprowadzili akcję czytelniczą Miejski Dzień Głośnego Czytania – Czytamy dla Niepodległej! dla uczniów wszystkich klas 6 SP 20 oraz uczniów klas 6 SP 12 i SP 6.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na stulecie niepodległości Polski, a równocześnie propagowanie czytania jako wspaniałej formy rozrywki intelektualnej. Wraz z zaproszonymi gośćmi czytaliśmy młodszym kolegom wybrane teksty z Antologii Niepodległości proponowanej w ramach Narodowego Czytania przez Parę Prezydencką RP. Przedstawiliśmy także teksty z nowej książki Michała Rusinka pt. „Jaki znak twój?”. Wszyscy mieli szansę, by sprawdzić się w konkursie wiedzy n/t przeczytanych tekstów i w konkursie na twórcze wykorzystanie znanego wiersza W. Bełzy. Gospodarze z księgarni AUTORSKIEJ zadbali o nagrody.

Czytali z nami znani jastrzębianie: pan Robert Chojecki - Wiceprezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, pan Łukasz Kasza - Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, pan Marcin Boratyn - Kierownik Galerii Historii Miasta w Jastrzębiu-Zdroju, którzy odpowiedzieli na zaproszenie młodzieży.

Jest nam szczególnie miło, że wszyscy obecni Nauczyciele także wzięli udział we wspólnym głośnym czytaniu. Dziękujemy serdecznie p. Małgorzacie Krupińskiej, p. Iwonie Remplewskiej i p. Annie Sobol oraz Nauczycielom z SP 6 i SP 12.