mod_vvisit_counterTydzień temu20981

Paź
SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Balogh, Katarzyna Morcinek

o3100-lecie odzyskania niepodległości było okazją do zorganizowania w naszej szkole żywej lekcji historii. Zaprosiliśmy na spotkanie pana rotmistrza Krzysztofa Banasia, członka Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej, gdzie pełni funkcję rzecznika tradycji i obyczaju narodowego.

Uczniowie klas 5-8 i trzecich gimnazjum mogli obejrzeć i wysłuchać opowieści o powstaniu styczniowym i legionach Józefa Piłsudskiego. Podczas prezentacji pan rotmistrz pokazywał różne rodzaje ówczesnej broni, przedstawił pochodzenie polskiej rogatywki. Uczniowie mogli przymierzyć elementy umundurowania, obejrzeć i dotknąć różne rodzaje polskiej szabli. Przeniesienie się w czasy walki o wolność ojczyzny było dla wszystkich ciekawym przeżyciem.

Na koniec spotkania pan rotmistrz przypomniał ważne hasło, które towarzyszyło Polakom podczas walki o niepodległość i pomagało w trudnych chwilach zachowywać polską tożsamość narodową – BÓG, HONOR OJCZYZNA.