mod_vvisit_counterDzisiaj1985

Lis
Gen. Franciszek Kleeberg - wystawa poświęcona pamięci Bohatera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Morcinek, Justyna Balogh

IMG 20181108 1724549 listopada, na jeden dzień sala historyczna stała się małym muzeum. Tego dnia zorganizowana została wystawa pamiątek i dokumentów związanych z generałem Franciszkiem Kleebergiem. Inspiracją do przygotowania tej wystawy były obchody 100. lecia odzyskania niepodległości. Dlaczego Kleeberg? Chcieliśmy pokazać historię przodka naszych uczniów Karoliny i Bartka, dla których generał był bratem ich prapradziadka.

Oglądający wystawę z zainteresowaniem przyglądali się pamiątkom. Bardziej zaciekawieni zadawali pytania głównemu ekspertowi - Karolinie.

Wystawie ekspozycji towarzyszyła również prezentacja, w której uczniowie klas trzecich gimnazjum - Partycja P., Jakub K., Jakub F. przedstawili postać gen. Kleeberga i jego zasługi.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu, zwiedzający wypełnili karty pracy, które sprawdzały poziom zrozumienia i zapamiętania ważnych faktów z życia naszego Bohatera.

Nam pozostaje tylko podziękować Rodzicom Karoliny i Bartka za udostępnienie cennych pamiątek rodzinnych.