Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj920
mod_vvisit_counterWczoraj3831
mod_vvisit_counterW tygodniu30591
mod_vvisit_counterTydzień temu66659
mod_vvisit_counterW miesiącu30591
mod_vvisit_counterMiesiąc temu184427
mod_vvisit_counterRazem5492177

Online: 36
Twoje IP: 34.232.62.209
,
Dzisiaj mamy: Cze 07, 2020

15
Lis
2018
Młodzi Patrioci w natarciu - czyli o konkursowych zmaganiach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Morcinek, Justyna Balogh   

Konkurs wiedzy pt. "Polskie symbole narodowe" dla klas 4-5

DSC 007513 listopada w naszej szkole odbył się konkurs historyczny dotyczący wiedzy o polskich symbolach narodowych, w którym brali udział uczniowie klas czwartych i piątych, łącznie 20 osób. Konkurs miał formę popularnego telewizyjnego teleturnieju "1 z 10". Każdy uczestnik starował z dwiema szansami i w pierwszej rundzie odpowiadał na dwa pytania. Jeżeli udzielił choć raz dobrej odpowiedzi i zachował przynajmniej 1 szansę, przechodził do kolejnego etapu. W drugim etapie gracze otrzymywali dwie nowe szanse. Tę rundę rozpoczynał gracz, który jako pierwszy udzielił poprawnej odpowiedzi i teraz to on typował kolejnego uczestnika, który odpowiadał na pytanie. Do finału weszli ci uczestnicy, którzy najdłużej zachowali swoje szanse, a wygrywał ten, to udzielił najwięcej poprawnych odpowiedzi.

Wszyscy uczniowie wykazali się dobrym przygotowaniem i świetnie poradzili sobie z opanowaniem konkursowego stresu. Rywalizacja nie przeszkadzała im w dobrej zabawie i wzajemnym dopingowaniu.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Wiktor S., klasa Vc,

II miejsce - Dominika W., klasa Va,

III miejsce - Czesław P., klasa Vb.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkościami, przygotowanymi przez samorząd szkolny.

Gratulujemy wszystkim, któzy stanęli do konkursowych zmagań.