Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj14
mod_vvisit_counterWczoraj2971
mod_vvisit_counterW tygodniu2865
mod_vvisit_counterTydzień temu23260
mod_vvisit_counterW miesiącu93893
mod_vvisit_counterMiesiąc temu113420
mod_vvisit_counterRazem5159638

Online: 42
Twoje IP: 34.204.171.214
,
Dzisiaj mamy: Mar 29, 2020

30
Lis
2018
Czytamy polskie dzieła! PDF Drukuj Email
Wpisany przez IIIaG: Weronika, Paulina, Magdalena, Adrian i Szymon   

img 07Uczniowie klasy III a G: Magdalena B., Paulina D., Weronika W., Adrian Z., Oraz Szymon Ch., uczestnicy projektu CEO "Młodzi w akcji. Wiwat Niepodległa!", przeprowadzili wśród Nauczycieli naszej szkoły ankietę dotycząca książek, które są najbardziej polskie i najbardziej wiążą się z polskością. Aż 33 Nauczycieli zechciało wskazać nam 4 najbardziej polskie dzieła literackie lub najważniejszych polskich autorów.

Zdecydowanie wygrał ten ranking Adam Mickiewicz, a właściwie jego „Pan Tadeusz” i „Dziady”. Do najważniejszych twórców polskich zaliczono też Henryka Sienkiewicza, przede wszystkim jako autora „Trylogii” i „Quo vadis”.

Z polskością kojarzeni są też następujący pisarze: Jan Kochanowski, Stanisław Wyspiański, Stefan Żeromski oraz współcześni twórcy: Zbigniew Herbert, Wisława Szymborska, Olga Tokarczuk i Wiesław Myśliwski.

Grupa projektowa z III a G serdecznie dziękuje wszystkim Nauczycielom za podzielenie się swoją opinią! W piątek 23 listopada podziękowaliśmy słodkim ciasteczkiem samodzielnie upieczonym. Podarowaliśmy też Nauczycielom zakładki z cytatami z najbardziej polskich dzieł.

Wyniki ankiety

“Pan Tadeusz” (28 głosów)
Henryk Sienkiewicz (22 głosy)
“Dziady” (6 głosów)
Jan Kochanowski (5 głosów).