Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2615
mod_vvisit_counterWczoraj3051
mod_vvisit_counterW tygodniu15540
mod_vvisit_counterTydzień temu22176
mod_vvisit_counterW miesiącu67970
mod_vvisit_counterMiesiąc temu100216
mod_vvisit_counterRazem4705470

Online: 53
Twoje IP: 18.204.48.199
,
Dzisiaj mamy: Lis 22, 2019

17
Gru
2018
Warsztaty w „Dobrym Klimacie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Kozieł i Adrian Wrucha   

kop12 grudnia klasa VIIIb wzięła udział w bezpłatnych warsztatach naukowych zorganizowanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową w ramach projektu „Kopalnia Wiedzy JSW”. Warsztaty odbyły się w namiocie ekologicznym „Dobry Klimat” i były jedną z imprez towarzyszących zorganizowanemu w Katowicach Szczytowi klimatycznemu COP24.

Podczas wyjazdu obejrzeliśmy wystawę interaktywnych eksponatów w „Parku praw fizyki i natury” a następnie „Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka” zaprosili nas na pełne humoru, dowcipu i oczywiście wiedzy pokazy naukowe. Zgłębialiśmy tajemnice ciśnienia i łoża fakira, promieniowania podczerwonego oraz efektywności różnych źródeł światła. W części warsztatowej konstruowaliśmy działające modele silnika elektrycznego oraz projektowaliśmy ekologiczne torby jutowe.

Dziękujemy JSW za możliwość uczestniczenia w projekcie. Warsztaty były świetne i bardzo nam się podobały.